Wiener Stadthalle

Wiener Stadthalle, Avusturya'nın Viyana şehri'nde bulunan spor kompleksidir. 1953-1958 yılları arasında Avusturyalı mimar Roland Rainer tarafından yapılmıştır. Arena'nın toplam kapasitesi 16.000 kişiliktir.

Arena 6 salondan oluşmaktadır: A ve B (spor salonları), C (buz arena), D (ana salon, daha çok konserler için kullanılmıştır.), E (küçük organizasyonlar e.g. Die Stehaufmandln ) & F (daha çok özel gösteriler e.g. Women's World Award). 1974 yılında Arena'ya halka açık yüzme havuzu inşa edilmiştir.

Wiener Stadthalle, Wien Holding'e bağlı bir kurum ve arenanın yapıldığı yıldan bu yana 350 gösteriye ev sahipliği yapmış ve bir milyon civarında ziyaretçiyi kabul etmiştir. A, B ve C salonları, Stadthallenbad olarak da bilinen, Viyana sporları mekanları şirketi GmbH tarafından katkı sağlamıştır.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da yapılan 2014 Finali'nde Conchita Wurst'ın yarışmayı kazanmasının ardından 6 Ağustos 2015 tarihinde Avusturyalı yayımcı ORF kanalı Stadthalle'nin 2015 Eurovision Şarkı Yarışması'na ev sahipliği yapacağını açıklamıştır. Yarı finalleri 19 ve 21 Mayıs tarihlerinde, finali ise 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak 60. yarışma Arena'nın ana salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.