Windows G��Rev Y��Neticisi

Internet Explorer 10

Windows İnternet Explorer 10,Microsoft tarafından sunulan internet tarayıcısı İnternet Explorer'ın en gelişmiş ve en iyi sürümüdür.Windows 8 ve Windows RT'de yüklü gelmektedir.Windows 7 için Windows İnternet Explorer 10 Developer Preview sürümü yayınlanmı...

WİNDOWS8

Windows Cloud

Windows Cloud, Microsoft'un Windows Azure'de de kullandığı bir bulut teknolojisidir. Windows 7'den sonra gelecek olan Windows 8'de ve sonraki sürümlerinde de kullanılacaktır.

WMV (Windows Video Formatı)

Windows Ortam Görüntüsü (Windows Media Video WMV), Windows işletim sistemi altında hareketli görüntüleri göstermek için Microsoft tarafından tasarlanmış teknolojiye verilen addır. Windows Ortam çatısı'nın bir parçasıdır.

RTM

RTM açılımıyla Release To Manufacture Türkçe'siyle Önizleme Sürümüdür. Bir ürün türüdür. Windows 7 çıkmadan önce de Önizleme sürümü kullanıcılara CD'si sunulur. Windows 8'in de indirme CD'si vardır.

ISO 639:r

SGH i200

i200, Windows Mobile 6.1 işletim sitemiyle çalışan, İtalya, İngiltere veTürkiye'de 2009'un 1. çeyreğinde satışa sunulan bir Smartphone'dur.

Teal

Teal, genelde Teal mavisi olarak bilinir. Teal rengi hafif koyu yeşilimsi mavi bir renktir.

YUV

YUV, genellikle video görüntülerini kaydetmek için kullanılan bir renk sistemidir. Y: ``Luminance``, U: ``Chrominance1``, V: ``Chrominance2`` sözcüklerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.

Schnorr imzası

Kriptografide Schnorr imzası, Schnorr imza algoritması tarafından üretilen dijital imzalamadır. Güvenliği, ayrık logaritma problemlerinin çözülemezliğine dayanır. Kısa imzalar oluşturur ve verimlidir.