Windows XP Sürümleri

=== Windows XP Home Edition ve Professional ===*Hızlı kullanıcı değiştirme özelliği eklendi.*Kullanıcı Hesapları ayarları eklendi.*Dış görünüş daha görsel oldu.

Windows XP Home Edition ve Professional

*Hızlı kullanıcı değiştirme özelliği eklendi. *Kullanıcı Hesapları ayarları eklendi. *Dış görünüş daha görsel oldu. *Görsel olarak başlangıç ekranı (Boot ekranı) ilk kez siyah oldu. *Daha işlevsel başlat menüsü eklendi.

Windows XP Media Center Edition 2005

Windows XP Professional ve Home Edition'la aynı özelliklere sahiptir.Sadece Media Center ve bir adet tema eklenmiştir. *Windows Media Center eklenmiş ilk Windows işletim sistemidir. *Medya ve oyun için uygundur. *Gerekli aygıtlar ile beraber satıldığı için sadece yetkili Microsoft mağazalarından satın alınmaktadır. *Media Center teması vardır.

Windows XP Starter Edition

Windows XP Starter Edition Tayland , Vietnam, Endonezya, Hindistan, Filipinler, Kolombiya, Brezilya, Arjantin, Peru, Bolivya, Şili, Meksika, Ekvador, Uruguay, Malezya ve Venezüella gibi düşük gelirli ülkeler için yayınlanmıştır. Windows XP Starter Edition en fazla 3 program çalıştırabilir. Bir Microsoft basın açıklamasına göre, Windows XP Starter Edition "ilk kez masaüstü bilgisayar kullanıcıları" için tasarlanmıştır.Bu işletim sisteminde her ülkeye göre arkaplan vardır.Türkçe sürümünde Türkiye resimleri vardır.Bazı özelliklerinde başlangıç sürümü olduğu için sınırlama vardır.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.