Wwe

Kısaca: Dünya Eğlence Güreşi (World Wrestling Entertainment; WWE), 1952 yılında ABD`de kurulan bir eğlence sporu şirketidir. Şirket yeni ismini 2002 yılında aldı. Eski isimleri World Wide Wrestling Federation (WWWF), World Wrestling Federation (WWF) idi. Eğlence sporu olarak adlandırılan türün ilk örneğidir. ...devamı ☟

WWE
WWE

Dünya Eğlence Güreşi (World Wrestling Entertainment; WWE), 1952 yılında ABD`de kurulan bir eğlence sporu şirketidir. Şirket yeni ismini 2002 yılında aldı. Eski isimleri World Wide Wrestling Federation (WWWF), World Wrestling Federation (WWF) idi. Eğlence sporu olarak adlandırılan türün ilk örneğidir.

Vince McMahon tarafından yönetilir. Dünyanın en büyük global eğlence şirketlerinden biridir. Ürettiği programlar dünya çapında yüzden fazla ülkede, değişik dillerde gösterilir.RAW,Smackdown! ve ECW olarak üç gruba ayrılır,her grubun kendi güreşçileri vardır.

Güreşçiler hariç 460 çalışanı vardır, yıllık hasılatı 400,3 milyon ve yıllık net geliri 47 Milyon Amerikan dolarıdır (2006).

Showlar

Monday Night RAW

  • Iki saatlik televisyon programı RAW güreşçilerin
  • USA Network kanalında her pazartesi akşamı canlı ABD`de


Smackdown!

  • Iki saatlik televisyon programı Smackdown! güreşçilerin
  • CW Network kanalında her cuma akşamları


ECW

  • Bir saatlik televizyon programı ECW güreşçilerin
  • SciFi-Channel kanalında her salı akşamları


Güreşçiler (RAW, SmackDown! ve ECW)GüreşçilerBayan Güreşçi, yardımcı ve menejerlerEski Güreşçilerinden BazılarıLinkler

Kaynaklar

Vikipedi

Yusuf - 1 yıl önce
Bilgi almak istiyorum

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.