Y��Lmaz Yurtta��

Arturo Frondizi

Yılmaz Yurttaş

Yılmaz Yurttaş (d. 1938, Trabzon), Türk eski futbolcu. Lakabı "''Gozgoz Yılmaz''"dır. Samsunspor taraftarlarınca ''Bayrak Futbolcu'' ödülüne layık görülmüştür.

Cihan Partisi

Partisi (kısaca CİHAP), 6 Ağustos 2014 tarihinde kurulan, genel başkanlığını Kürşad Emre Öğretmek'in yürüttüğü, "Bu yurtta sulh olmadan, cihanda sulh olmaz"

Yuvarlak sardalya

Yuvarlak sardalya (``Sardinella aurita``), Clupeidae familyasından bir sardalya türü.

83M6E

83M6E Rus şirketi olan Almaz Bureau tarafindan geliştirilen bir S-300 SAM Komuta/Kontrol Sistemidir. MAZ 8X8 arazi aracıa monte 1 adet 64N6E Flap Lid 300km menzilli Big Bird veya 200 km menzilli Tin Shield 3D phased array Hedef Tesbit/takip Radarı ve 54K6...

ISO 639:l

Yurttaşlık

Yurttaşlık bir memleketin mensubu olma hâli. Tabiiyet. Yurtları bir olanların herbirinin, yurttaşlık durumu. Aynı yurtta doğmuş, büyümüş ve yaşamış olan gerçek kişileri (hakîkî şahısları); devletine, vatanına bağlayan hukûkî mesûliyet ve alâkadır.

Laz alfabesi

Lazcada, Lazuri Alboni/ლაზური ალბონი olarak adlandırılan alfabenin dili yakın zamana kadar yazılı durumda değildi. Ancak 1920`li yıllardan itibaren Lazcayı yazılı bir dil haline getirme çabaları görülmeye başlandı.

Son Nefesim

Yurtçu) Böyle Ayrılık Olmaz (Söz & Müzik: Adnan Ergil) "Böyle Ayrılık Olmaz (Video Klip)" (Söz & Müzik: Adnan Ergil) "Son Nefesim (Video Klip)" (Söz: Tuna