Y��Rek ��A��R��S�� (Alb��M)

ISO 639:r

RGB ana renkleriyle renk uzayları

RGB renk modeli temelli renk uzaylarıdır. ana renkler, CIE 1931 renk uzayı kromatik koordinatı (x, y) şartlarında tanımlanmıştır. ^ Charles A. Poynton

Değer kümesi

Matematikte verilmiş bir fonksiyonun değer kümesi,

Y

Y Türk alfabesinin yirmi sekizinci harfi ve Türkçede bu harfin işâret ettiği ses. Bir ön damak ünlüsü olan “y”, bâzı benzerlikleri düşünülerek yarım ünlü kabul edilir.

A Dios rogando y con el mazo dando

A Dios rogando y con el mazo dando, "``Tanrıya dua et (güven), ama yapman gerekeni de yap``" anlamına gelen İspanyolca bir deyiştir.

Lie cebirleri

Matematikte, Lie cebiri (/ li ː /, değil / laɪ /) içinde sonsuzküçük dönüşümler kavramını incelemek için tanıtılan cebirsel yapılardır. Lie cebiri terimi" (Sophus Lie'den sonra) 1930'larda Hermann Weyl tarafından tanıtıldı.

ISO 639:e

Eşey kromozomları

İnsanların somatik hücrelerinde 46 kromozom bulunur. Dişideki 23 çift kromozom, mayoz bölünmede 22A+X şeklinde belirir.

YUV

YUV, genellikle video görüntülerini kaydetmek için kullanılan bir renk sistemidir. Y: ``Luminance``, U: ``Chrominance1``, V: ``Chrominance2`` sözcüklerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.

Karmøy adası

Kuzey Denizi'nde, Norveç'in güneybatısındaki Rogaland ilinin (fylke) Ryfylke kesiminde yer alan bir adadır. Kuzey-Güney doğrultusunda uzanan adanın uzunluğu yaklaşık 31 kilometre, en geniş yeri 9,5 kilometre, yüzölçümü de 176km2dir.