Yaşar Kurt

Yaşar Kurt, Türk rock sanatçısıdır. 1968 yılında İstanbul'da doğdu. Bir kaza eseri giremediği konservatuar sınavları ardından müzik alanında kendi kendini yetiştirmeye çalışmıştır. Kurduğu, Beyaz Yunus grubunda alternatif müzik üretme kaygısını gruptakilere kabul ettirememesi üzerine grup dağıldı. Oyuncu olan arkadaşlarının çağırması üzerine Almanya’nın Wuppertal kentine gitti. 1993 yılında Almanya'da ilk kez gördüğü bir müzik kayıt stüdyosunda ödünç aldığı gitarı ve sesiyle 3 saatte şarkılar...

Yaşar Kurt kaç yaşında?

Yaşar Kurt 49 yaşında.
Yaşar Kurt, günü, bir Cuma günü doğdu. 50. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 299 gün var.
Yaşar Kurt'un burcu Aslan.
Evet, Yaşar Kurt yaşıyor.

Yaşar Kurt hakkında bilgiler

Yaşar Kurt, Türk rock sanatçısıdır. 1968 yılında İstanbul'da doğdu.

Bir kaza eseri giremediği konservatuar sınavları ardından müzik alanında kendi kendini yetiştirmeye çalışmıştır. Kurduğu, Beyaz Yunus grubunda alternatif müzik üretme kaygısını gruptakilere kabul ettirememesi üzerine grup dağıldı. Oyuncu olan arkadaşlarının çağırması üzerine Almanya’nın Wuppertal kentine gitti. 1993 yılında Almanya'da ilk kez gördüğü bir müzik kayıt stüdyosunda ödünç aldığı gitarı ve sesiyle 3 saatte şarkılarını okuduğu bir kayda sahip oldu.

Sokak şarkıları isimli bu albümü 1994'te Türkiye'de piyasaya sürüldü. Bu arada Berlin'e yerleşti, Rosa isimli kızı doğdu. Müzik ve tiyatro dışında fabrika işçiliği, gazete dağıtımı, gibi işlerde de çalıştı. 1996 yılında yaz tatili için geldiği Türkiye'de şarkılarının popüler olduğunu gördü ve çalışmalarını bundan sonra Türkiye'de sürdürme kararı alarak müziğe geri döndü.

Albümleri

* Sokak şarkıları 1994
  • Göndermeler 1997
  • Reflex 2001
  • Anne 2003
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Kurt

Kurt veya boz kurt (Canis lupus), köpekgiller (Canidae) familyasının en yaygın ve en iri türü. Köpek, boz kurdun bir alt türüdür.

Nilüfer Kurt'la Show Zamanı

Oyuncu, sunucu, şarkıcı ve model Nilüfer Kurt'un 100 programı aşkındır süren, 31 Ekim 2008 Cuma akşamı Show Max'te başlayan talk show'udur. Program canlı ve haftalık olarak yayınlanmakla birlikte, başlarda Cuma akşamları yayınlanıp, şu an Salı akşamları yayınlanmaktadır.

Genç Kurt (1. Sezon)

ilk sezonu, ABD yapımı doğaüstü draması. Jeff Davis tarfından yönetilen ve Teen Wolf isimli 1985 yapımı filmden uyarlanan dizinin ilk gösterimi 5 Ocak 2011'de yapıldı ve sezon 15 Ağustos 2011'de MTV'de sona erdi. Sezon 12 bölümden oluşmuştur.

Kurt Ana

Kurt Ana – Türk, Moğol ve Altay mitolojisinde Kurt Tanrıça. Kort (Kord, Kurd, Gurt) Ana olarak da bilinir. Börü (Börö, Böri) Ana ve Moğolca Çına (Şono, Şına) Ece sözcükleri de aşanlamlı olarak kullanılır.

Kurt Hummel

Kurt Hummel, Fox Broadcasting Company müzikal-komedi drama dizisi ''Glee''nin erkek başrolü ve kurgusal karakteri. Chris Colfer tarafından canlandırılmaktadır ve 19 Mayıs 2009'da yayınlanan pilot bölümünden beridir ''Glee''da yer almaktadır. Kurt karakteri, şık bir gay kontrtenor ...

Kurt Kanunu

''Kurt Kanunu'', ilk baskısı 1969 yılında yayımlanan Kemal Tahir romanı. 1926'da, Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Paşa'ya yapılması planlanan suikast girişiminin arka planını konu alır. Yazar, eserde romanı eski iktidar partisi İttihat ve Terakki Fırkası üyelerinin ...