Yak��T Tank��

T-24

T-24 bir Sovyet orta dereceli zırhlı tankıdır. 1931'de üretildi. Denemeler için 24 tane üretildi. Ancak kimse binemedi. SSCB devrindeki Ukranya bölgesindeki KhPZ fabrikasında üretildi. Daha sonraları SSCB'nin en çok T-34 ve T-55 üreten fabrikası oldu. T-2...

II. Dünya Savaşı tankları

Genel Bakış

M26 Pershing

M26 Pershing Birleşik Devlet Ordusunun II. Dünya Savaşı ve Kore savaşlarındanda kullandığı ağır sınıf bir tanktır.Adını I.

T-34

T-34, 1940 ve 1958 yılları arasında üretimi yapılan Sovyet orta tankıdır. Çoğu otoriteye göre II.

T-37

T-37 hafif amfibik tank temelinde Fransız AMR 33 aracından faydalanılan ve Sovyetler Birliği tarafından 1930 yılında geliştirilen amfibik keşif aracıydı.

M3 Lee

M3 Orta Tank Amerikan Ordusu tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan bir tanktır.

Panzerkampfwagen VI Tiger

Panzerkampfwagen VI ("Zırhlı muharebe aracı VI", lakap: Tiger veya Tiger I), Alman yapımı II. Dünya Savaşı ağır tanktır.

Panzerkampfwagen V Panther

Panzerkampfwagen V (Zırhlı muharebe aracı V, lakap: Panther), Alman yapımı II. Dünya Savaşı orta-sınıf tankı.

Marder III

Marder III Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından II.Dünya Savaşı sırasında Panzer 38(t) şasesi kullanılarak üretilen bir tank imha edici araçtı. 1942 ile 1944 yılları arasında üretildi ve savaşın sonuna kadar kullanıldı.

Kliment Voroşilov Tankı

Kliment Voroşilov (KV) Sovyetler Birliği tarafından üretilen ve Kızıl Ordu tarafından II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan ağır sınıf tank serisinin verilen genel isimdir.