Yalanc��

yalan

Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir. Daha yalın bir anlamda, yalan yanlış olduğu (doğru olmadığı) bilinmesine rağmen, üçüncü partinin (kişi, topluluk veya kurumun)...

Yalancı

* Yalan - anlam ayrımı sayfasıYalancı. Kelime anlamı: verdiği sözleri tutmayan, kendi söylediğini kendi duymayan. Yalan konuşmayı meslek haline getirmiş kişi.

Yalan (anlam ayrımı)

Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir. Şu anlamlara da gelebilir:

Yalan (anlam ayrım)

Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir.

Yalan (şarkı)

yalancı (film)

sahte

1. yanlış, taklit, hatalı, yapma, sahte; güvenilmez; yanlış, kuvvetlendirmek veya muhafaza etmek için konulan ahenksiz; vefasız, hakikatsiz; hain; yalan söyleye; hile ile; yalan, aslı esası olmayan, yalancı, asılsız.

Yalancı Yalancı

''Yalancı Yalancı'' (İngilizce özgün adıyla ''Liar Liar''), yönetmenliğini Tom Shadyac'ın yaptığı ve başrolde Jim Carrey'nin oynadığı komedi filmidir.

Yalancı eşdeğer

Yalancı (anlam ayrımı)

Yalancı, yalan söyleyen kişi. Şu anlamlara da gelebilir: Yalancı (film, 1965), 1965 çıkışlı Türk filmi Yalancı (film, 1993), 1993 çıkışlı Türk filmi Yalancı