Yalanc�� (Film)

Yalan (anlam ayrımı)

Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir. Şu anlamlara da gelebilir:

yalancı (film)

yalan

Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir. Daha yalın bir anlamda, yalan yanlış olduğu (doğru olmadığı) bilinmesine rağmen, üçüncü partinin (kişi, topluluk veya kurumun)...

Yalancı (anlam ayrımı)

Yalancı, yalan söyleyen kişi. Şu anlamlara da gelebilir: Yalancı (film, 1965), 1965 çıkışlı Türk filmi Yalancı (film, 1993), 1993 çıkışlı Türk filmi Yalancı

Yalancı

* Yalan - anlam ayrımı sayfasıYalancı. Kelime anlamı: verdiği sözleri tutmayan, kendi söylediğini kendi duymayan. Yalan konuşmayı meslek haline getirmiş kişi.

Yalan (anlam ayrım)

Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir.

Yalan (şarkı)

Geciken Adalet

''Geciken Adalet'' Türkçe isim için referans, 1948 ABD yapımı kara filmdir. Özgün adı ''Call Northside 777'' olan film sinemalardan yıllar sonra TRT Televizyonunda da aynı Türkçe adla gösterilmiştir.

Casanova (film)

2005 ABD yapımı filmin başrollerini Heath Ledger ve Sienna Miller paylaşmaktadır.

sahte

1. yanlış, taklit, hatalı, yapma, sahte; güvenilmez; yanlış, kuvvetlendirmek veya muhafaza etmek için konulan ahenksiz; vefasız, hakikatsiz; hain; yalan söyleye; hile ile; yalan, aslı esası olmayan, yalancı, asılsız.