Yamak Ahmet, 8 Ağustos 2011'de TRT 1'de yayına başlayan ve Ramazan'ı anlatan bir dizidir. Karabük Safranbolu da çekilmektedir. Oyunun yönetmeni Hakan Arslan'dır. Yamak Ahmet, ustasını yanında çalışan bir uşaktır. Ramazan için yemeklerin hazırlanışına yardım eder. Bunun dışında Ramazan'da misafirperverlik, hoşgörü ve canayakınlık anlatılır.

Yamak Ahmet

Yamak Ahmet, 8 Ağustos 2011'de TRT 1'de yayına başlayan ve Ramazan'ı anlatan bir dizidir. Karabük Safranbolu da çekilmektedir. Oyunun yönetmeni Hakan Arslan'dır. Yamak Ahmet, ustasını yanında çalışan bir uşaktır. Ramazan için yemeklerin hazırlanışına yardım eder. Bunun dışında Ramazan'da misafirperverlik, hoşgörü ve canayakınlık anlatılır. Yamak Ahmet Facebook Sayfası

Dizinin Tanıtımı

Yamak Ahmet, tarihin, aşkın ve baharat kokularının harmanlandığı Ramazan dizisidir. Dizi ana hikaye olarak Osmanlı zamanında saraydan ve halkın yaşantısından kareler sunarken, bir yandan da Ahmet ve Dilruba'nın saf aşkını ekranlara getiriyor. Tarihimizde yaşanan ramazan adetlerini, yardımlaşmayı, dünden bugüne değişmeyen gelenekleri ve Osmanlı mutfağına ait eşsiz yemekleri konu edinerek Osmanlı kültürünü de tanıtıyor.

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar