Yaman özgün

Yaman ÖZGÜN

Yaman ÖZGÜN "Perakende Dünyası ve Yaşam" isimli kitabın yazarı.

15 Kasım 1952 de doğdu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsünü bitirdi. WARSZAWA`da CHOPIN araştırmaları yaptı, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde “Pre. MBA” İşletmecilik ihtisas” bitirdi.

KOÇ grubu şirketlerinden MİGROS Eğitim müdürü olarak çalışırken yurt içinde ve dışında değişik konularda koordinasyonlar ve projeler tamamladı.

Yurt içinde ve dışında yaklaşık 2800 eğitim uyguladı. 2001 yılında Migrostan emekli olduktan sonra SABANCI ÜNİVERSİTESİNDE Perakende yönetimi danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası şirketlerde, genel müdür ve genel koordinatör olarak üst düzey yönetim görevlerinde bulundu.

Farklı sektörlerde Eğitim ve Yönetim danışmanlıkları yaptı, halen Boğaziçi Üniversitesi (BÜYEM) perakende yönetim kişisel gelişim dersleri vermektedir. Başta MARKET dergisi ve www.perakende.org olmak üzere çeşitli yayın kuruluşlarında, mesleki ve sosyal makaleleri yayımlandı.

Mesleki ve toplumsal oturumlarda çok sayıda tebliğler sundu. Sivil toplum örgütlerinde kurucu başkanlıklar veya çeşitli görevler üstlendi.

Yaşamında, müzik adamlığı ve spor yöneticiliği de yer alan ÖZGÜN İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. “Perakende Dünyasıve Yaşam” A.Yaman ÖZGÜN`ün yayınlanmış ilk kitabıdır. düzenle|Mart 2007

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.