Yap��Ldak

ISO 639:y

artoon

Khao Lak

Khao Lak (), Tayland’ın popüler turistik adası Phuket’in 60 km kuzeyinde bulunur. Yakınlarında bulunan Similan Adaları nedeniyle dalış turizmi açısından popüler bir yerdir.

LDIF

LDIF (LDAP Data Interchange Format): Dizin entry'lerini tanımlayabilmek için kullanılan metin-tabanlı LDAP standartına verilen isim.

Jöntürk (müzisyen)

Jöntürk, Türk rapçi. Rap müzik grubu Barikat'ın kurucusudur.

Bilinmeyen sinemalar film festivali

Bilinmeyen Sinemalar Film Festivali , Türkiye'nin ev sahipliğinde Dışişleri Bakanlığı'nın İstanbul'da düzenlediği 4.Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı kapsamında yapılan bir film festivalidir. Festivalde filmleri gösterilen ülkeler, Bir...

Leak

LDAP

LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) LDAP ,TCP/IP üzerinde çalışan dizin servislerini sorgulamak ve düzeltmek için kullanılan bir ağ iletişim kuralıdır. Bir dizin mantıksal ve sıralı olarak düzenlenmiş benzer özellikteki bilgiler topluluğudur.Dizi...

Odak

Odak, ışığın toplandığı noktadır. Odak uzaklığı, F ile gösterilir. Odak noktasının merceğe olan uzaklığıdır. Küresel aynalardaki gibi yarıçap uzunluğunun yarısına eşit değildir.

adak

Adak, herhangi bir dilek yerine geldiğinde karşılığında yapılacağı veya verileceği söylenen şey ve bunun sonucunda insanın kendisini Tanrıya karşı yükümlü kıldığı durum. Osmanlıca Nezir kelimesinin Türkçe karşılığıdır.