Yekta Kopan, 1968`de doğdu. Öğrenim hayatı Ankara`da geçti. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü`nden mezun oldu. Öyküleri Hayalet Gemi dergisinde yayınlandı. altzine.net`de[http://altzine.net] internet ortamına yönelik edebiyat çalışmaları yaptı. Hayvan dergisinde kısa metinler yazdı. Sinema dergisi Altyazı`da eleştiriler yazıyor. Öykü üstüne metinler yazdığı Eşik Cini dergisinin aynı zamanda yayın kurulunda da bulunuyor. Öyküleri, denemeleri çeşitli dergilerde, seçkilerde ve

Yekta Kopan

Yekta Kopan, 1968`de doğdu. Öğrenim hayatı Ankara`da geçti. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü`nden mezun oldu. Öyküleri Hayalet Gemi dergisinde yayınlandı. altzine.net`de[1] internet ortamına yönelik edebiyat çalışmaları yaptı. Hayvan dergisinde kısa metinler yazdı. Sinema dergisi Altyazı`da eleştiriler yazıyor. Öykü üstüne metinler yazdığı Eşik Cini dergisinin aynı zamanda yayın kurulunda da bulunuyor. Öyküleri, denemeleri çeşitli dergilerde, seçkilerde ve antolojilerde yayınlanıyor. Radyo programcılığı ve seslendirme çalışmalarının yanı sıra NTV televizyon kanalında her gün yayınlanan kültür-sanat programı “Gece Gündüz”ün sunuculuğunu yapıyor.

Fildişi Karası, Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri ve Yedi Derste Vicdan Muhasebesi adlı öykü kitapları ve İçimde Kim Var adlı romanı Can Yayınları tarafından yayınlandı. altkitap.com`da yayınlanan e-kitabı Daha Önce Tanışmış mıydık? adını taşıyor. Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri 2002 yılında Sait Faik Hikaye Armağanına değer görüldü. Kısa öykülerden oluşan son kitabı Kara Kedinin Gölgesi 2005 sonunda yayımlandı.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar