Yimpaş Holding

Yimpaş Holding, 1982 yılında Yozgat`ta bir grup girişimci tarafından kurulmuş bir holdingdir. Yüzde yüz yerli Türk sermayesine sahiptir.

Yimpaş Holding

Yimpaş Holding, 1982 yılında Yozgat`ta bir grup girişimci tarafından kurulmuş bir holdingdir. Yüzde yüz yerli Türk sermayesine sahiptir.

2000 yılında Türkiye`den yurtdışına yaptığı ihracatta Ankara`da birinci, Türkiye`de ön sıralarda bulunan Yimpaş Mağazalar Zinciri; üretimden vergi veren şirketler arasında ilk 20 içerisinde bulunmuştur.

Yimpaş Mağazalar Zinciri Türkiye`de 31 ilde 43 Mağaza, Avrupa ve Türk Cumhuriyetleri`ndeki diğer mağazaları ile geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.

Yimpaş Mağazalar Zinciri, 2000 yılında iş dünyasında yapılan geniş katılımlı bir araştırmada tüm iş dünyasının tercihlerinde, perakende sektöründe 2000 yılının en başarılı 2. firması seçilmiştir.

Yimpaş Mağazalar Zinciri Capital dergisinin 2002 yılında 2001 yılı verilerine göre yaptığı "Türkiye`nin En Büyük 500 Özel Şirketi" araştırmasında 47. sırada ayrıca Power dergisinin düzenlemiş olduğu "En Büyük 250 Hizmet Şirketi" araştırmasında ise 24. sırada yer alarak başarısını göstermiştir.

Veri tabanımıza göre Yimpaş Mağazalar Zincirinde yaklaşık 50.000 adet ürün çeşidi bulunmakta ve bu portföyün % 30`u gıda ürünlerini içermektedir.<ref>[1]</ref>

İddialarYimpaş Holding`in birçok yolsuzluk olayına karıştığı söylenmektedir. Ayrıca Holding`in islami çevrelere yakınlığı sebebi ile, Yeşil Sermaye ile bağlantılı olduğu şüphelerini de gündeme getirmektedir.

Kaynakça

}

LinklerKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar