Yurtta Sulh

Yurtta Sulh Komitesi

Cihan Partisi

Partisi (kısaca CİHAP), 6 Ağustos 2014 tarihinde kurulan, genel başkanlığını Kürşad Emre Öğretmek'in yürüttüğü, "Bu yurtta sulh olmadan, cihanda sulh olmaz"

Mehmet Şahin

Yurtta Sulh, Cihanda Sulh

İlk defa Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu, önderi, istiklal harbi kahramanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Nisan 1931`de söylenen ve anayasada yer alan temel dış politika düsturudur.

Yurtta Sulh Konseyi

Yurtta Sulh Konseyi, 15 Temmuz 2016 günü seçilmiş cumhurbaşkanı ve hükûmete karşı askeri darbe girişiminde bulunan cuntanın kendisine verdiği isim.

1961 Anayasası maddeleri

BAŞLANGIÇTarihi boyunca bağımsız yaşamış, hak ve hürriyetleri için savaşmış olan; Anayasa ve Hukuk dışı tutum ve davranışlarıyla meşruluğunu kaybetmiş bir iktidara karşı direnme hakkını kullanarak 27 Mayıs 1960 Devrimini yapan Türk Milleti;Bütün fertlerin...

Yurtta Sulh Konseyi

Öztürk Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personal Plan ve Yönetim Daire Başkanı, Tuğgeneral Ahmet Bircan Kırker 4. Hava Jet Üssü Harekât Komutanı, Hava Kurmay Albay

Atatürk Uluslararası Barış Ödülü

1986 yılında verilmeye başlanan ve dünya barışına katkıda bulunanlara verilen devlet ödülüdür.

Yılmaz Yurttaş

Yılmaz Yurttaş (d. 1938, Trabzon), Türk eski futbolcu. Lakabı "''Gozgoz Yılmaz''"dır. Samsunspor taraftarlarınca ''Bayrak Futbolcu'' ödülüne layık görülmüştür.