Yuva Bharati Krirangan veya Tuz Gölü Stadyumu (Bengalce: যুবভারতী ক্রীড়াঙ্গন), Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinde bulunan çok amaçlı stadyum. Stadyum, oto yarış pistleri hariç, dünyanın en büyük ikinci stadyumudur.

Yuva Bharati Krirangan

Yuva Bharati Krirangan veya Tuz Gölü Stadyumu (Bengalce: যুবভারতী ক্রীড়াঙ্গন), Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinde bulunan çok amaçlı stadyum. Stadyum, oto yarış pistleri hariç, dünyanın en büyük ikinci stadyumudur. == Bilgi == Tuz Gölü Stadyumu, 1984 yılında inşa edilmiştir. Oto yarış pistleri hariç, Asya'nın ve dünyanın en büyük ikinci stadyumu olan yapı, 120.000 kişilik kapasiteye sahiptir. Stadyumun ana sporu futboldur ve şu anda sadece futbol karşılaşmaları ve atletizm yarışları için kullanılır. Stadyum, ülkedeki birçok futbol takımına ev sahipliği yapmaktadır.

Galeri

Dosya:Saltlake_stadium_kolkata.jpg Dosya:Salt_Lake_Stadium_-_Yuva_Bharati_Krirangan_%2C_Kolkata_-_Calcutta.jpg Dosya:Salt_Lake_Stadium_-_Yuva_Bharati_Krirangan_%2C_Kolkata_-_Calcutta_2.jpg Dosya:Salt_Lake_Stadium_-_Yuva_Bharati_Krirangan_%2C_Kolkata_-_Calcutta_4.jpg Dosya:Salt_Lake_Stadium_-_Yuva_Bharati_Krirangan_%2C_Kolkata_-_Calcutta_5.jpg

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar