Zaman Gazetesi

Zaman gazetesi 1986 yılında Feza Yayıncılık tarafından İstanbul'da kuruldu. Ortalama günlük 500.000'lik tirajı ile Türkiye'nin en çok satan ilk 5 ulusal gazetesi arasındadır.

Zaman Gazetesi

Zaman gazetesi 1986 yılında Feza Yayıncılık tarafından İstanbul'da kuruldu. Ortalama günlük 500.000'lik tirajı ile Türkiye'nin en çok satan ilk 5 ulusal gazetesi arasındadır.

Türkiye'nin ilk internet gazetesi olan zaman gazetesi 1995 yılında web'de yayına başlamıştır. ( Zaman Gazetesi)

Zaman gazetesi uluslararası sürüm olarak 10 değişik ülkeye ait dillerde kendi alfabeleri ile basılıyor. Bu ülkeler Avusturalya, Azerbaycan, Bulgaristan, Almanya, Romanya, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Türkmenistan ve ABD.

Zaman gazetesi'nin Washington, New York, Brüksel, Moskova, Kudüs, Bakü, Frankfurt, Aşkabat, Taşkent, ve Bükreş gibi dünyanın başkentleri ve önemli şehirlerinde ofis ve muhabirleri bulunuyor.

Feza yayıncılık Zaman gazetesi'ne ilave olarak Aksiyon (haftalık haber magazin detgisi) ve CHA (Cihan Haber Ajansı) sahibidir.

Bağımsız günlük bir gazete olan Zaman gazetesi, ciddi, dürüst ve dengeli verdiği haberleri ile tanınır. Modern sayfa tasarımı ve uluslarası sürümlerindeki kültürel farklılıkları gözeten makaleleri ile çeşitli ulusal ve uluslararası ödüller kazanmıştır.

Zaman gazetesi online ingilizce sürümüde internette yayındadır Zaman İngilizce. Seçilmiş günlük haberler ve yorumların tercümeleri Zaman'ın websitesinde bulunuyor.

Ulusal haberler, uluslararası haberler, ekonomi, politika, kültür-sanat, magazin, yorumlar ve karikatür bölümleri bulunuyor.

Ayrıca Zaman gazetesi'nin ingilizce web sitesindeki Turkey in Foreign Press bölümünde Türkiye ile ilgili diğer haber, röportaj ve makaleler bulunabilir.

Zaman Gazetesi Hakkında

Feza Gazetecilik AŞ.

İmtiyaz Sahibi: Ali Akbulut

Genel Yayın Müdürü: Ekrem Dumanlı

Genel Yayın Editörleri: Mehmet Kamış, Selahattin Karakış

Haber Müdürü: Ali Akkuş

Yurtdışı Baskılar: Mustafa Haliloğlu

Merkez Ofis: Günlük Zaman Gazetesi
 Çobançeşme Mahallesi
 Kalender Sokak No: 21 Yenibosna
 İstanbul/TÜRKİYE


Telefon : 90 212 639 34 50 ext: 135 Fax : 90 212 652 24 23 E-mail : e.editor@zaman.com.trbkz. Türkiye'de yayınlanan günlük gazeteler listesi

Linkler

  • http://www.zaman.com.tr/
  • http://www.zaman.com/ İngilizce
  • İlgili konuları ara

    Yanıtlar