Zamanda Yolculuk (oyun)

oyun

Türk Dil Kurumu Tanımı1 . Vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence. 2 . Kumar:"Bazıları oyun başından kalkar kalkmaz her şeyi unuturlar."- P. Safa. 3 . Şaşkınlık uyandırıcı hüner. 4 . Tiyatro veya sinemada sanatçının rolünü yorumlama biçimi....

yolculuk

Seyahat ya da yolculuk, kişi ya da nesnelerin (uçak, bot, tren, vb.) uzak yerler arasında gerçekleştirdiği devinimdir. Eğlence, turizm ve tatilin yanı sıra dini, kültürel ve eğitsel amaçlı yolculuklar da yapılabilmektedir.

Grim Fandango

``Grim Fandango``, 1998 yılında LucasArts tarafından piyasaya sürülen grafik tabanlı bir macera oyunudur. Aynı zamanda, LucasArts`ın üç boyutlu grafikler kullanan ilk macera oyunu olma niteliğini de taşımaktadır.

Dual Blades

Dual Blades, Galip Kartoğlu'nun yazdığı, Nintendo'nun Game Boy Advance konsoluna çıkan, 2 boyutlu bir dövüş oyunudur. Oyun, Türkiye'den dünya pazarına açılan ilk oyun olma özelliğini taşır.

Tanrı'ya Yolculuk (oyun)

Yazar Mehmet Murat İldan`ın bir tiyatro oyunudur.

Erdem Şenocak

Erdem Şenocak (d. 1979), Türk tiyatro sanatçısı.

The Witcher 3: Wild Hunt

''The Witcher 3: Wild Hunt'', CD Projekt RED tarafından geliştirilen video oyunudur.

İkiz (oyun)

İkiz; kavramsal sanatçı Genco Gülan tarafından hazırlanan, seyir, seyirci, seyirlik kavramlarını sorgulayan bir performans gösterisi. Oyun ilk defa İKSV Salon’da 1 Şubat 2011’de sahnelendi. Seyircinin katılımı ile oluşan bu performans projesinde tek yumur...

Zamanda yolculuk (teori)

Zamanda yolculuk, zamanda geçmişe ya da geleceğe yolculuk yapabilme kuramıdır. Zaman'ın doğası henüz tam anlaşılamadığından, zamanda yolculuk şimdilik bilim kurgu'nun egemenliğindedir.