ZIFIRI (türkçe) anlamı
1. zifir gibi kara
2. çok kara.
ZIFIRI (türkçe) ingilizcesi
1. pitch-black
ZIFIRI (türkçe) fransızcası
1. obscur/e
2. ténébreux/euse
ZIFIRI (türkçe) almancası
1. rabenschwarı
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Zifiri Karanlık Yıldızsız Gece

Zifiri Karanlık Yıldızsız Gece ya da özgün adıyla ''Full Dark No Stars'', Stephen King'ın 2011 yılında yayımlanan,kitabıdır.

Ateş Böceği

Ateş böceği, ateş böceğigiller (Lampyridae) familyasını oluşturan bahar ve yaz aylarında geceleri uçarken yanıp sönen ışıkları ile tanınan, kınkanatlılar takımından böcek türlerine verilen ad. Ateşböcekleri genellikle kısa aralıklarla yanıp sönen bir ışık saçar; bu ...

Çıngıraklı Yılan

Çıngıraklı yılan (Crotalus), Crotalinae alt ailesinde yer alan bir yılan cinsidir. Çıngıraklı yılanlar ısıya duyarlı özel gözleri ile zifiri karanlıkta bile fare, sıçan gibi sıcakkanlı avları bulabilirler.

Baykuş

Baykuş, kuşlar (Aves) sınıfının, karinalılar (Carinatae) bölümünün, gökkuzgunumsular (Coraciiformes) takımına giren gece yırtıcı kuşları (Strigiformes) alt takımında yer alan türlere verilen genel addır.

Zifir

Zifir, Burak Turan ve Orkun Uçar tarafından kaleme alınmış fantastik türde roman.

Tutankhamon

Mezarındaki inanılmaz zenginlik bulunduğu halde Tutankhamon (MÖ.1361-1352) hala hakkında en az bilgi bulunan firavundur. Tahta çıkma hakkını,ünlü kral Ankhenaton (MÖ.1379 -1362) ile kraliçe Nefertiti’nin kızı Prenses Ankhesenpaaten ile evlenerek elde etmişti. ...