--}}

Zoolook

''Zoolook'', Jean Michel Jarre'ın altıncı stüdyo albümüdür ve Disques Dreyfus tarafından 1984 yılında yayımlanmıştır. Dijital kayıt teknikleri ve samplingler geniş anlamda kullanılmıştır. Birçok hayranı tarafından Jean Michel Jarre'ın şimdiye kadarki en deneysel albümü olduğu düşünülür. Müziğin büyük kısmı geleneksel enstrümanlarla beraber, şarkılar üzerinde otuz farklı lisanda konuşmayla oluşturulmuştur.

Zoolook, Jean Michel Jarre'ın altıncı stüdyo albümüdür ve Disques Dreyfus tarafından 1984 yılında yayımlanmıştır. Dijital kayıt teknikleri ve samplingler geniş anlamda kullanılmıştır. Birçok hayranı tarafından Jean Michel Jarre'ın şimdiye kadarki en deneysel albümü olduğu düşünülür. Müziğin büyük kısmı geleneksel enstrümanlarla beraber, şarkılar üzerinde otuz farklı lisanda konuşmayla oluşturulmuştur.

Albüm parçaları

nın bazı bölümleri Music for Supermarkets te yapılmış olan öğelerini barındırır. Moon Machine, daha sonra images isimli derleme albümde kullanıldı. Bu parça aslında bu albüm için kaydedildi fakat albümde yer almadı. Bir CD üzerinde "DDD: Digitally recorded", etiketi ilk defa bu albümde kullanıldı. Diller Bu albümde duyulan sesler ve konuşmalar kayıtlarda temel olarak alındı ve pek çok dilde söylendi bunlar: Aborjin dili, Afganca, Arapça, Balice, Buhndi, Çince, Dutch (Ethnicolor II - 3:15), İngilizce, Eskimo, Fransızca, Almanca, Macarca, Hintçe, Japonca, Malagasi, Malayca, Pigme, Lehce, Quechua, Rusça, Siyu Dili, İspanyolca, İsveçce, Tibetçe ve Türkçe. Albüm parçaları # "Ethnicolor" – 11:40 # "Diva" – 7:35 # "Zoolookologie (Remix)" – 3:42 # "Wooloomooloo" – 3:18 # "Zoolook (Remix)" – 3:50 # "Blah-Blah Cafe" – 3:20 # "Ethnicolor II" – 3:53 Müzisyenler * Jean Michel Jarreklavyeler, elektronik cihazlar * Laurie Andersonvokaller * Adrian Belewgitarlar, efektler * Yogi Hortondavullar * Marcus Millerbas gitar * Frédéric Rousseau – ilave klavyeler * Ira Siegel – ilave gitarlar Ekipman * Linn LM-1 * Linn LinnDrum * Simmons SDS V * Eminent 310 U * Garfield Electronics Doctor Click * E-mu Emulator * Fairlight CMI-II * ARP 2600 * EMS Synthi AKS * Moog 55 * Oberheim OB-Xa * Sequential Circuits Prophet-5 * Yamaha DX7 * EMS Vocoder 1000 Kaynaklar Dış bağlantılar * Zoolook Jarre UK

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Zoolook
Zoolook