Ben 10

Ben 10 (Türkçe okunuş; Ben Ten), Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, ve Steven T. Seagle'ın oluşturduğu Man Of Action grubu, Dwayne McDuffie ve Glen Murakami editörlüğünde ve Cartoon Network Studios'un stüdyolarında hayat bulan ve Cartoon Network TV.

Ben 10 hakkında ansiklopedik bilgi

Ben 10 (BenTen)

Ben 10 (Türkçe okunuş; Ben Ten), Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, ve Steven T. Seagle'ın oluşturduğu "Man Of Action" grubu, Dwayne McDuffie ve Glen Murakami editörlüğünde ve Cartoon Network Studios'un stüdyolarında hayat bulan ve Cartoon Network TV. kanalında yayınlanan çizgi dizi/filmdir. İlk bölümü 2005 yılının 26 Aralık Cuma günü yayınlanmıştır.

Benjamin yani Ben 10, kuzeni Gwen ve büyük babası Maxwell ile birlikte yaz tatilini geçirmek için ormannda kamp yapma kararı alırlar ve ormana giderek kamp yapmaya başlarlar. Ben 10 ormanda gezintiye çıkar ve gezinti sırasında yerde gizemli bir nesnenin olduğunu görür. Yanına gider ve eline alır. Saat formunda bir şekli olan nesneyi bileğine takar ve herşey burada başlar. Saat, sahip olduğu yetenekler sayesinde Ben 10'e benzersiz güçler verir. Böylece Ben 10, bir süper güç bir süper kahraman olmuş ve kendisini kötülüklerle savaşmaya adamıştır.

Ben 10 Saati; Omnitrix

Ben 10 (BenTen) Kol Saati; Omnitrix

Saat birbirinden ilginç özelliklere sahiptir. Ana işlevi DNA formlarını harmanlayarak ortaya çeşitli yabancı türlerin ortaya çıkmasını sağlar ve ortaya çıkan canlıların kontrolünü saati takan kişiye verir. Saat içinde çeşitli yabancı türler bulunmaktadır. Bu türleri saat ekranında görerek istenilen türün ortaya çıkması sağlanır.

Ben 10 saati içersinde yer alan yaratıklar şunlardır :Birinci Sezon

 • Diamondhead, Fourarms, Ghostfreak, Grey Matter, Heatblast, Ripjaws, Stinkfly, Upgrade, Wildmutt ve XLR8.

  İkinci Sezon

 • Benmummy, Benvicktor, Benwolf, Cannonbolt, Ditto, Eon, Eye Guy, Upchuck, Way Big, Wildvine, Spitter, Buzzshock ve Arcticguana.

  Üçüncü Sezon

 • Alien X, Big Chill, Brainstorm, Chromastone, Echo Echo, Goop, Humongousaur, Jetray, Spidermonkey ve Swampfire.  Yorumlar - Lütfen konu (Ben 10) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

  mehmet ali: ben ten bölümlerini kaçırmadan izliyorum şu takma isimlerini bir de Türkçe yayınlasalar daha da iyi olabilir - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
  serhat: bence ben on alien force yi yenlemeliler böylee daha süper ama daha iyi olabilir - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
  RAMAZAN GÜL EFE: Ben10'ni çook seviyorum.Hatta Ben10 koleksiyon yapıyorum.Kardeşim ile ben çook seviyoruz. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
  Misafir: Ben10'ni çook seviyorum. Her bölümünü izledim.Hiç kaçırmadım. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
  zehra betül: ben ben tenin en büyük hayranıyım ben ten dolabı yaptırdım kızım ama seviyorum napim - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
  ZOEY 101: Ben Ten filmini çok seviyorum.Keşke bizimde onmitrix'i yapacak bilgimiz olsaydı ve bunun sonucunda hepimiz uzaylılara dönüşürdük - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
  Misafir: ben 10 senin çizgi filmlerini hiç kaçırmadan izliyorum seni çok seviyorum - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
  mehmet serttaş: ben benteni sevmiyorum ama kardeşim hiç kaçırmadan izliyo hemde hiç kaçırmaan - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
  Misafir: ohooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo süperrrrrrrrrrr - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
  merve: ben 10 gerçekten güzel ona aşığım - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
  Misafir: güncelleme şimşek hız elmas kafa dört kol - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.