SS501

SS501 (Double-S 501 olarak söylenir) Güney Koreli 5 erkekten oluşan bir müzik grupüdür. DSP Entertaintment (Daesung enternaintment) altındadırlar.

SS501 hakkında ansiklopedik bilgi

SS501 (Double-S 501 olarak söylenir) Güney Koreli 5 erkekten oluşan bir müzik grupüdür. DSP Entertaintment (Daesung enternaintment) altındadırlar. 2005'de ilk albümleri "경고" (Warning) ile çıkış yapmışlardır, ve ikinci bir albümde "Snow Prince" olarak 2005'in sonlarında çıkmıştır. 2006'nin çoğunu aktif olmayarak geçiren grupun aslında büyük bir hayran kitlesi oluşmuştu, ve ilk hayranlarıyla Nisan ayında Japonya'da görüsmüşlerdi. Temmuz-Eylül 2006 aralarında ilk konserlerini de vermişlerdir, Seoul, Buşan ve Daeğu da (Güney Kore), ve Osaja (Japonya). 2006nin sonlarında Kore'ye geri dönüp ilk gerçek albümlerinin çalışmalarına başlayan grup, 10 Kasımda albümleri çıkmıştır. "Unlock" ve "Four Chance" de o albümde olan parçalar arasında. 600'üncü günlerinde ( 26 Ocak, 2007) SBS İnkı Gayo'da "Four Chance" şarkısıyla da ödül kazanmışlardır. Kore'de grupun yaklaşık 417.000 hayranı olmakta iken, dünyanın çoğu ülkelerinde de tanınmaktadırlar.

Üyeler:

 • Kim Hyun Joong ( Korece: 김현중; Çinçe: 金賢重; Japonca: キム・ヒョンジュン) Doğumgünü: 6 Haziran 1986 Pozision: Grupun lideri, orta-yükseklikde vokaller
 • Heo Young Saeng (Korece: 허영생; Çinçe: 許永生; Japonca: ホ・ヨンセン) Doğumgünü: 3 Kasım 1986<br /> Not: TVXQ ve Süper Junior üyeleriyle arkadaşlık yapmaktadır, Hero Jaejoong ve Choi Si Won gibi.
 • Kim Kyü Jong (Korece: 김규종; Çinçe: 金圭鐘; Japonca: キム・ギュジョン) Doğumgünü: 24 Şubat 1987<br /> Not: Kim Kyü Jong, Park Jung Minle beraber SBSin radiosu "Youngstreet" de DJ dir.
 • Park Jung Min (Korece: 박정민; Çinçe: 朴政珉; Japonca: パク・ジョンミン) Doğumgünü: 3 Nisan 1987 <br /> Not: 2003 Mart-Kasım arası MTV FRES'de VJ olarka çalışmıştır. Kim Kyu Jong ile beraber "Youngstreet" radiosunda DJ'lik yapmaktadır.
 • Kim, Hyung Joon (Korece: 김형준; Çinçe: 金亨俊; Japonca: キム・ヒョンジュン) Doğumgünü: 3 Ağustos 1987 <br /> Not: Oak Joo Hyun'un (Fin. K.L) klipinde oynamıştır. Kardeşi Kim Ki Büm iş yeni Xing isimli grupun üelerindendir. Kardeşi Kim Ki Bum, Süper Junior'daki Kim Ki Bum ile sıkca karıştırılıyor.

  Dış bağlantılar

 • http://ss501.dspenter.com/ Resmi sayfası
 • http://quainte501.com/ Quainte - Uluslarası Forum

  Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki SS501 maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.  Yorumlar - Lütfen konu (SS501) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.