TEMA

TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı), 11 Eylül 1992 tarihinde, Hayrettin Karaca ve Nihat Gökyiğit tarafından kurulmuş olan çevreci vakıftır.

TEMA hakkında ansiklopedik bilgi

TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı), 11 Eylül 1992 tarihinde, Hayrettin Karaca ve Nihat Gökyiğit tarafından kurulmuş olan çevreci vakıftır.

Amaçları

 • Biyoçeşitlilik, doğal varlıkları, hayvancılığın temeli olan çayır ve meraları korumak.
 • Erozyonu önlemek,
 • Ağaç ve orman sevgisini topluma mal etmek
 • Topluma doğayı korumaları için bilgiler vermektir.

  Projeleri

 • Sayısız projeler arasinda örnek rol olarak 10 milyar meşe projesi sayılabilir.

  Dış bağlantılar

 • http://www.tema.org.tr/tr/ TEMA sitesi

  Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki TEMA maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.  Yorumlar - Lütfen konu (TEMA) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

  naz: tema dünyada olmaması için çeşitli ağaçlar dikilmelidir.ağaçları sakın kesmeyin tersini yapın yani dikin bnm de hsyallerim var bir çocuğun hayalleri var güzel yerde güzel çevrede yaşamk hayali çevreisnde heryerin ev değil de ağaç dikmeliyiz... temaya herzamn saygımız varr.... - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
  basak33: bu yazıdan anlıyoruz ki TEMA'yı desteklemeliyiz, çünkü ağaçlar ve ormanlar çok önemli TEMA'da ağaçları koruyan bir vakıftır. tüm TEMA kurucularına teşekkür ediyorum ...yaşım küçük olsada benimde ağaçlar ve ormanlarla ilgili hayallerim var... - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.