Ve imi

Ve imi, ve işareti veya ampersand, "ve" bağlacını temsil eden bir logogramdır. Sembol Latince "ve" anlamına gelen ``et`` sözcüğünün harflerinin ligatüründen oluşur. Farklı versiyonları mevcuttur (resme bakınız), fakat zamanla bu versiyonlardan biri, resimde baştaki sekiz rakamına benzeyen, yaygınlaşmıştır.

Ve imi hakkında ansiklopedik bilgi

Ve imi, ve işareti veya ampersand, "ve" bağlacını temsil eden bir logogramdır. Sembol Latince "ve" anlamına gelen et sözcüğünün harflerinin ligatüründen oluşur. Farklı versiyonları mevcuttur (resme bakınız), fakat zamanla bu versiyonlardan biri, resimde baştaki sekiz rakamına benzeyen, yaygınlaşmıştır.

Not

Türkçede & iminin kullanımı yoktur. Türkçe isimlerde (ve) anlamı verilmek istendiğinde yazı ile gösterilir. thumb|210px|left|Soldaki Roma tarzı, sağdaki İtalik tarz ise bugün daha yaygın kullanılan ve imidir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ve imi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.Yorumlar - Lütfen konu (Ve imi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.