--}}

Dalamar

Dalamar Argent, bir Dragonlance karakteri. Silvanesti`den sürülmüş bir kara elftir. Kara cüppe giyer. Raistlin`in çırağıdır.

Dalamar Argent, bir Dragonlance karakteri. Silvanesti`den sürülmüş bir kara elftir. Kara cüppe giyer. Raistlin`in çırağıdır.

Silvanesti`nin hizmetliler evinde doğmuş, o yüzden elflerin aristokrat Mage sınıfına kabul edilememiştir ve öğrenim görememiştir. Bunun üzerine kara büyü kitaplarıyla kendini eğitmiş ve kendini büyüye adamıştır. Hatta bunun yüzünden Takhisis`e bile sırt çevirmiştir.

En başta Büyücüler Meclisi tarafından casus olarak Raistlin`in yanına gönderilir. Fakat daha sonra Dalamar Büyücüler Meclisi yerine Raistlin`e sadakatlık beslemeye başlar. Ondan elfçe usta anlamına gelen ``shalafi`` olarak bahsetmektedir. Raistlin cehennemde Takhisis`in tutsağı olunca Kara Cüppeliler`in başına geçmiştir. Rasitlin`n parmaklarıyla göğsüne açıtığı kapanmayan beş yarası vardır. Ayrıca Raistlin ve Caramon`un üvey ablası olan Kitiara`yla birlikte olmuş ve Kitiara`nın aklına kazınmıştır.

Dalamar, düşünür ve olayları tartan biridir. Kara cüppe giyse bile dengeli biri olunabileceğini gösteren bir Dragonlance karakteridir.

hayali-karakter-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.