giysi

Giyim kuşam, vücudun bir kısmını veya tamamını kapsayan her türlü kıyafet ve aksesuar. Giyim kuşamın en önemli ve muhtemelen en eski işlevi, vücudu doğa şartlarından korumasıdır.

GIYSI (türkçe) anlamı

1. Her türlü giyim eşyası
2. giyecek
3. elbise
4. libas
5. urba:
Hanımlar
tatil köylerinde son moda giysiler giyiyorlar.- Ç. Altan.

GIYSI (türkçe) anlamı

6. her türlü giyim eşyası giyecek
7. elbise
8. libas

GIYSI (türkçe) ingilizcesi

1. n. clothes
2. clothing
3. dress
4. costume
5. apparel
6. attire
7. caparison
8. garment
9. guise
10. raiment
11. robe
12. tire
13. tog
14. toggery
15. vesture
16. wear

GIYSI (türkçe) fransızcası

1. costume [le]
2. habit [le]
3. vêtement [le]

GIYSI (türkçe) almancası

1. n. Bekleidung
2. Oberbekleidung
3. Tracht
giysi ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Tekstil

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki giysi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Aba (giysi)

  Aba bir tür yünlü giysi. Aba giysilerde eskiden Bulgaristan şayağı kullanılırken, sonraları Feshane abası denen kalınca bir kumaş kullanılmıştır.

  Giysi

  Giyim kuşam, vücudun bir kısmını veya tamamını kapsayan her türlü kıyafet ve aksesuar. Giyim kuşamın en önemli ve muhtemelen en eski işlevi, vücudu doğa şartlarından korumasıdır.

  Don (giysi)

  Don erkek ya da kadın iç giyiminde olmak üzere bacağa giyilerek cinsel uzuvların olduğu bölgeyi örtme ve koruma amaçlı olarak kullanılan iç çamaşırlarının tümünün ortak ismidir. Don, belden aşağı bölmeyi kapatmak ve korumak amaçlı beyaz veya renkli pamuklu kumaştan ...

  Palto (giysi)

  palto adı verilir. Paltolar genellikle dizin aşağısına kadar uzanır; soğuğu engellemek için ağır kumaştan veya kürkten yapılır. Dizde veya dizin yukarısında biten türleri de vardır. Bu ikinci türdeki paltoların kumaşları ise daha hafif olur.

  Dobby

  Dobby, J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinin karakterlerindendir.