Anamur harita ve uydu görüntüleri

Anamur ilçesi adını rüzgarlı burun demek olan ANEMURIUM antik kentinden almıştır. Akdeniz Bölgesinde Mersin iline bağlı bir ilçedir. Anem=Burun, urium=Rüzgar demektir. daha fazla bilgi

Anamur harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Mersin » Anamur haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Anamur haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Anamur haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.0775, Boylam: 32.8327

Anamur ilçesi belde ve köyleri

Akıne , Alataş , Anıtlı , Aşağıçukur , Boğuntu , Bozdoğan , Çaltıbükü , Çaltıpınar , Çamlıpınar , Çamlıpınaralanı , Çarıklar, Çataloluk , Çeltikçi , Çukurabanoz , Demirören , Emirşah , Evciler , Gercebahşiş , Güleç , Güneybahşiş , Güngören , Karaağa , Karaçukur , Karadere , Karalarbahşiş , Kaşdışlen , Kılıç , Kızılaliler , Korucuk , Köprübaşı , Kukur , Lale , Malaklar , Ormancık , Ovabaşı , Ören, Sarıağaç , Sarıdana , Sugözü , Uçarı

Anamur uydu görüntüsü

Anamur ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Anamur haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Anamur uydudan görüntüsü

Anamur konumu

Anamur konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Anamur) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.