Danimarka harita ve uydu görüntüleri

Danimarka Krallığı, ya da kısaca Danimarka (Dancada Danmark) Kuzey Avrupa'da İskandinavya'da başkenti Kopenhag (København) olan bir ülkedir. Danimarka anayasal bir monarşi olup, devlet başkanı 2'inci Margrethe'dır. Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka'ya aittir. İzlanda ise 1944'de dek Danimarka'nın egemenliği altında kalmıştır. daha fazla bilgi

Danimarka harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Danimarka haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Danimarka haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Danimarka haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 56.2639, Boylam: 9.50178

Statik haritalar

Danimarka uydu görüntüsü

Danimarka ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Danimarka haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Danimarka uydudan görüntüsü

Danimarka konumu

Danimarka konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Danimarka) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

succesmat: ben bir ab vatandaşıyım vede aynı zamanda türkiye de de yaşıyorum ve türk vatandaşıyım da danimarka çok güzel ve kültür düzeyi çok yüksek bir ülke bazı arkadaşların yorumlarına hiç bir şekilde katılmıyorum şunu ifade etnek isitiyorum sadece türkiye çok güzel bir devlet ve millete sahip ama insana verilen değer çok düşük aile değerleri ve görgü kuralllarına düşkün bir milletiz ki nitekim böyle olması gerekmekte ama şu bir gerçektir biz millet olarak kendimiz dışında kimseye değer vermemekteyiz buda bizi güçsüz kılar fakat sadece ilişkiler konusunda yabancılarla ama herşey saygı çerçevesinde olmalı buda bir ülkenin medeniyetini temsil eder atalarımız ne demiş kendine söylenmesi ve yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına yapma iğne çuvaldız muhabbeti son olarak herkez şikayet eder işte şu ülke türklere şöyle yapıyo böyle yapıyo madem bu böyle herkez kendi vatanında kalsın hiç bir hristiyan ülkesi aman ne olur türkler gelsinde çalşsında bizde eziyet edelim demiyolar arkadaşlar bundan utanması gereken biz türk milleti değil bunlara bizi muhtaç etirenler ve bizi yötenler ve güzelim memelketi bu hale sokan ve de karış karış ABD satanlar utanmalı gerçekleri görmemeiz lazım benden bu kadar herkeze hayırlı günler ........... - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
ogün: meryem teşkın - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
genç: uzun yıllar bende dk.ya tır şöförlüğü yaptım çoğu vatandaşımız kendini bozmuş ne türklükle nede dk. bağdaşan yanı kalmamış ama bunlara rağmen sapa sağlam gençler ve örf adetlerini yerine getirenler ve dini vazifelerini tam yapanda çok durtdışı şöyle bir durum ya bu deveyi güdersin yada bu diyardan gdertsin orada kalmak için çok eziyetlere katlanıyorlar bence bunlara değmez ne mutlu türküm diyeneeeee.......! - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
berdos: ben 1.5 yildir danimarkadayim olarak gordugum goruntu; tc de para sacan gurbetcilerin, burda ise tuvaletlerini bile sildiriltmeyen -ustune ustun horlandiklari dislandiklari ve aptallastirildiklaridir.daha onemlisi de namus kavramini bilselerde bunu yeni nesillerine asilayamadiklari, geciremedikleridir.para icin gelip rezil sekilde yok olan tabutlarda eve donus yapan halkimiz iste.Kapitalizmin oluk oluk insanligi nasil yok ettigini ardindan da sosyal yardim altinda sadakalara muhtac ettigini izliyorum- - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
zeynep: vi elsker meget danmark. - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
aysu: çok soğuk bir yer ben oyle bir yerde yaşamak istemem. yaşadığım yer çok güzel - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
damla: ben kısaca şunu söylerim dk hakında burda yaşayan coğu gencler tehlike altında . bazı aileler dk nini iş imkanlarından ekonomilerinden yararlanmak icin cocuklarını 17 18 yaşini doldurur doldurmaz gonderıyor ve tabikide dogal olarak onlarda bu yaşta psikolojilerinin bozulmaları sonucu eroin esrar gibi maddelere yönelip ölürken coğuda aile hasreti ve gurbete dayanamayıp intihar eyleminde bulunuyorlar olan da bu ölen genclerimize oluyor buna bir son vermek lazım artık biz daha cok genc kaybetmek istemiyoruz bu anne babalar bu kadar da bencıl olmasınlar maddiyat para hic bi zaman insan evladından degerli degildir bunu unutmayalım benden bu kadar gerisi anne baba vicdanına kalmış - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
burhanna: deniz kızı heykeli ünlüdür - 5 yıl, 5 ay önce yazıldı.