Ermenistan harita ve uydu görüntüleri

Ermenistan (Ermenice: Հայաստան, Hayastan, Hayq), Asya’nın batısında yer alan bir devlet. Kuzeyinde Gürcistan, doğusunda Azerbaycan, batısında Türkiye, güneyinde Nahçıvan ve İran yer alır. Güney Kafkas Dağları ile Karadeniz ve Hazar Denizi arasında kalan bölgede denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Başkenti Erivan'dır. daha fazla bilgi

Ermenistan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Ermenistan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ermenistan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ermenistan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.0690, Boylam: 45.0381

Statik haritalar

Ermenistan uydu görüntüsü

Ermenistan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ermenistan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ermenistan uydudan görüntüsü

Ermenistan konumu

Ermenistan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ermenistan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

mesut: selam ben mesut.ben ığdırlıyım.ben tarihi cok severim.ozelllikle osmanlı tarihi.hi bir devletin baba yğiğdinin bole bir toprak alamz.ben merak eetim ve anneanneme hep hatıralarını sordum .benim tarih sevdiğimide bilior şole diordubiz koydeyken korkumuzdan lambaları acamazdık(gaz lambası) cunku ruslar bomba atyr die.( rus=yani ermeniler)bir gun savas cıktı bizim oranın buyuk iznsaları savastı ama olmadı sonra karılarnın cocuklarını alıp herkes kactı.o zamnki yere irana kactık.oarda kaldık.sonrada bir kişi cıktı yani(MUSTAFA KEMAL ATATÜRK) savası kazandı.rusları yurdumuzdan kovdu yani ermenileri.kendi yerimize dondüğümüzde irandan geldiğimizde kaldığımız yeri.ığdır kamışlı kyü.yakıp yıkmışlar .her yer kan icndeydi.hamile kadınmların karınlarını deşmişler.birde bize dirlarki türkler sozde soykırım yapmış.kim yapmış bunu b ir ALLAH ,bilimadamları birrde o zamnda yasamış insanlar bilir. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.