genelde ticari açıdan üretilmiş ürünlerde, sıralanmış bir sistematiği olan bir düzeni takip eden sınırlı süre içinde sınırlı üretim adeti olan ve üretimi bittikten sonra aynı kalitede üretimi tekrar etmeyen her türlü satın alınabilir ürünün meraklıları tarafından olası tüm serilerinin bir araya getirme çalışmasına verilen isim ve addır.

KOLEKSIYON (türkçe) anlamı
1. öğrenme
2. yarar sağlama ya da zevk amacıyla bir araya getirilmiş ve özelliklerine göre sınıflara ayrılmış nesnelerin tümü
3. derlem
moda evlerinin giyimdeki yenilikleri tanıtmak için düzenlediği defilelerde gösterilen modellerin tümü.
KOLEKSIYON (türkçe) anlamı
4. 1 . Öğrenme
5. yarar sağlama veya zevk amacıyla bir araya getirilmiş ve özelliklerine göre sınıflara ayrılmış nesnelerin bütünü
6. derlem
7. Saat koleksiyonu yapmaya merak sarışım da
8. işte buradan geliyor.- H. Taner.
9. 2 . Modaevlerinin giyimdeki yenilikleri tanıtmak için düzenlediği defilelerde gösterilen modellerin bütünü.
KOLEKSIYON (türkçe) ingilizcesi
1. n. collection,
KOLEKSIYON (türkçe) fransızcası
1. collection [la]
2. cabinet [le]
KOLEKSIYON (türkçe) almancası
1. n. Kollektion
2. Sammlung
genelde ticari açıdan üretilmiş ürünlerde, sıralanmış bir sistematiği olan bir düzeni takip eden sınırlı süre içinde sınırlı üretim adeti olan ve üretimi bittikten sonra aynı kalitede üretimi tekrar etmeyen her türlü satın alınabilir ürünün meraklıları tarafından olası tüm serilerinin bir araya getirme çalışmasına verilen isim ve addır. bir nevi çağdaş antika toplayıcılığı olarak ta değerlendirilebilinir. ! 

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki koleksiyon maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Kavkaz Koleksiyon

  Kavkaz Koleksiyon (Çeçence: Kavkaz Kolekşon / Кавказ Колекшон), Makka Sagaipova'nın 2005 sonunda çıkardığı 3. albümüdür.

  Makka Sagaipova - MP3 Koleksiyon

  MP3 Koleksiyon (Çeçence: Mp3 Kolekşon / МP3 Колекшон ), Makka Sagaipova'nın 2008 yılının Ocak ayının sonunda plak şirketi Zvuk-M tarafılan çıkartılan ve yeni şarkıları ve halk şarkılarını içinde barındıran yeni albümü ile bu albümün ilk videosu.

  Koleksiyon

  genelde ticari açıdan üretilmiş ürünlerde, sıralanmış bir sistematiği olan bir düzeni takip eden sınırlı süre içinde sınırlı üretim adeti olan ve üretimi bittikten sonra aynı kalitede üretimi tekrar etmeyen her türlü satın alınabilir ürünün meraklıları tarafından ...

  Cypraea

  Cypraea, yumuşakçalar (Mollusca) şubesinin karından bacaklılar (Gastropoda) sınıfındaki Cypraeidae familyasında yer alan bir deniz salyangozu cinsidir.

  Ixodes

  ''Ixodes'', yaz kenesigiller (Ixodidae) familyasından tipik kene cinsidir.

  Monster

  İngilizce'de canavar anlamına gelen monster ayrıca şu anlamlara gelebilir:

  Salt

  Kâr amacı gütmeyen bir kültür kurumu olan [http://saltonline.org/tr/anasayfa SALT] Nisan 2011’de Istanbul’da kuruldu. SALT, sergi, söyleşi, film gösterimi, sunum, performans ve atölye çalışması gibi halka açık etkinliklere ev sahipliği yapar ve disiplinlerarası araştırma ...

  Set

  Set kelimesinin çeşitli anlamları ve kullanımları vardır:

  Ana

  Anne ya da ana, bir çocuğu doğuran, bakımını üstlenen veya kendi doğurmadığı bir çocuğu evlat edinen ve bakımını üstlenen dişi canlı. Genlerin yarısı anneden gelir.