genelde ticari açıdan üretilmiş ürünlerde, sıralanmış bir sistematiği olan bir düzeni takip eden sınırlı süre içinde sınırlı üretim adeti olan ve üretimi bittikten sonra aynı kalitede üretimi tekrar etmeyen her türlü satın alınabilir ürünün meraklıları tarafından olası tüm serilerinin bir araya getirme çalışmasına verilen isim ve addır.

Koleksiyon

genelde ticari açıdan üretilmiş ürünlerde, sıralanmış bir sistematiği olan bir düzeni takip eden sınırlı süre içinde sınırlı üretim adeti olan ve üretimi bittikten sonra aynı kalitede üretimi tekrar etmeyen her türlü satın alınabilir ürünün meraklıları tarafından olası tüm serilerinin bir araya getirme çalışmasına verilen isim ve addır.  bir nevi çağdaş antika toplayıcılığı olarak ta değerlendirilebilinir. !  

koleksiyon

1 . Öğrenme, yarar sağlama veya zevk amacıyla bir araya getirilmiş ve özelliklerine göre sınıflara ayrılmış nesnelerin bütünü, derlem:
"Saat koleksiyonu yapmaya merak sarışım da, işte buradan geliyor."- H. Taner.
2 . Modaevlerinin giyimdeki yenilikleri tanıtmak için düzenlediği defilelerde gösterilen modellerin bütünü.

koleksiyon

öğrenme, yarar sağlama ya da zevk amacıyla bir araya getirilmiş ve özelliklerine göre sınıflara ayrılmış nesnelerin tümü, derlem.
moda evlerinin giyimdeki yenilikleri tanıtmak için düzenlediği defilelerde gösterilen modellerin tümü.

koleksiyon

Türkçe koleksiyon kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. collection

koleksiyon

Türkçe koleksiyon kelimesinin Fransızca karşılığı.
collection [la], cabinet [le]

koleksiyon

Türkçe koleksiyon kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Kollektion, Sammlung

Yanıtlar