--}}

çekicilik

Çekicilik, bir ahşap oymacılığı sanatıdır. Özellikle Amasra`da, bölgede yetişen ağaçlardan elverişli olanların el tezgâhlarında oyulması, işlenmesi ile küçük ev ve hediyelik eşya yapılır. Zanaatkârların toplandığı Çekiciler Çarşısı Amasra`nın önemli merkezlerinden biridir. Bu çarşıda yöreye özgü tahta kaşık, çatal, havan ve salata tabağı türü eşya satılmaktadır.

Çekicilik, bir ahşap oymacılığı sanatıdır. Özellikle Amasra`da, bölgede yetişen ağaçlardan elverişli olanların el tezgahlarında oyulması, işlenmesi ile küçük ev ve hediyelik eşya yapılır. Zanaatkarların toplandığı Çekiciler Çarşısı Amasra`nın önemli merkezlerinden biridir. Bu çarşıda yöreye özgü tahta kaşık, çatal, havan ve salata tabağı türü eşya satılmaktadır.

Diğer anlamları

çekicilik

Ekici olma durumu.

çekicilik

Türkçe çekicilik kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. attraction, attractiveness, charisma, allurement, appeal, charm, glamour [Brit.], glamor, witchery, sex appeal, sexiness, desirability, seduction, pull, romance, affinity, comeliness, fascination, gilt, oomph pron. it n. spell, combination of words used as a magical charm, attraction

çekicilik

çekici olma durumu, cazibe. çekme gücü.

çekicilik

Türkçe çekicilik kelimesinin Fransızca karşılığı.
attrait [le], charme [le], attirance [la], attraction [la], séduction [la]

çekicilik

Türkçe çekicilik kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Bezauberung, Lockung, Verlockung, Zugmittel

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.