1991 Brezilya Grand Prix

Kısaca: 1991 Brezilya Grand Prix, 24 Mart 1991'de São Paulo'daki Autódromo José Carlos Pace pistinde yapılmış olan Formula 1 yarışı. 1991 Formula 1 sezonunun ikinci yarışıdır. ...devamı ☟

1991 Brezilya Grand Prix, 24 Mart 1991'de São Paulo'daki Autódromo José Carlos Pace pistinde yapılmış olan Formula 1 yarışı. 1991 Formula 1 sezonunun ikinci yarışıdır. Yarış Sezonun ikinci yarışı olan Brezilya Gp'ne ilk yarışta olduğu gibi ilk sırada Ayrton Senna başladı. Yine sezonun ilk yarışında olduğu gibi yarışı McLaren-Honda pilotu olan Senna kazandı. 2.sırayı Williams-Renault'dan Riccardo Patrese elde ederken 3.olup podyuma çıkan son isim McLaren-Honda'dan Gerhard Berger oldu.

Yarış

ı 4.bitiren Alain Prost, 5.bitiren Nelson Piquet ve 6.bitiren Jean Alesi puan alan diğer isimler oldular. Senna ilk 2 yarışta elde ettiği 2 galibiyetle puanını 20'ye çıkardı ve klasman liderliğini korudu. 2.olan Petrese ve 3.olan Berger ise bu sezon ilk kez puanla tanıştılar. Markalar klasmanında ise iki pilotu da podyuma çıkan McLaren-Honda aldığı 14 puanla klasmna liderliğini sürdürdü. 2.sırada yer alan Ferrari ise aldığı 3 puanla puanını 10'a çıkardı. Patrese'nini ikinciliğiyle 6 puan alan Williams-Renault bu sezon ilk kez puanla tanışırken sıralamda 3.sıraya yükseldi.

Yarış

sonuçları

Yarış

sonrası ;Sürücüler Şampiyonası ;Markalar Şampiyonası * Not: Sadece ilk beş sürücü ve marka listelenmiştir.

Kaynakça

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.