Welcome To: Our House

Kısaca: ''Welcome to: Our House'', hip hop grubu Slaughterhouse'un ikinci stüdyo albümü ve Shady Records'tan çıkan ilk projesidir. 28 Ağustos 2012'de yayınlandı. Prodüksiyonunda Eminem'in de katkısı bulunan albümde Alex da Kid, Mr. Porter, No I.D., T-Minus ve Hit-Boy altyapıları kullanıldı. Albüm, çıktığı hafta 52 bin sattı ve ''Billboard'' 200 listesine ikinci sıradan giriş yaptı. ...devamı ☟

Welcome to: Our House, hip hop grubu Slaughterhouse'un ikinci stüdyo albümü ve Shady Records'tan çıkan ilk projesidir. 28 Ağustos 2012'de yayınlandı. Prodüksiyonunda Eminem'in de katkısı bulunan albümde Alex da Kid, Mr. Porter, No I.D., T-Minus ve Hit-Boy altyapıları kullanıldı. Albüm, çıktığı hafta 52 bin sattı ve Billboard 200 listesine ikinci sıradan giriş yaptı. Genel Albümün ilk duyurusu 2012'nin ilk aylarında yapıldı. Crooked I, Şubat'ta XXL dergisine verdiği röportajda Eminem'in albümde yer alacağını ve prodüksiyonun büyük bölümünü üstleneceğini söyledi. Daha sonraları Royce da 5'9", albümün miksini Eminem'in yapacağını belirtti. Albümde görev alacak diğer prodüktörler arasında Alex da Kid, The Alchemist, J.U.S.T.I.C.E. League ve No I.D.'nin olacağı doğrulandı. Albüm için kararlaştırılan ilk çıkış tarihi 15 Mayıs'tı. Ancak çalışmaların sürmesi üzerine albümün çıkışı önce 12 Haziran'a, daha sonra da 28 Ağustos'a ertelendi. Bu arada Temmuz ayında Royce, albüm öncesinde Ağustos ayının ilk haftasında bir mixtape yayınlayacaklarını duyurdu. Sonraki günlerde Joe Budden, mixtape'in On the House adını taşıyacağını Twitter aracılığıyla duyurdu. Mixtape, albümden dokuz gün önce 19 Ağustos'ta internet üzerinden yayınlandı.

Konuk sanatçılar

Albümün parça listesi 4 Ağustos'ta internette yayınlandı. Shady Records patronu Eminem üç parçada yer alıyordu. Cee Lo Green, Busta Rhymes, Skylar Grey, Swizz Beatz ve B.o.B albümdeki diğer konuk sanatçılar olarak sıralandı. Albümün prodüksiyonu AraabMuzik, StreetRunner, Sarom, Mr. Porter, Boi-1da, J.U.S.T.I.C.E. League, No I.D., Alex da Kid, Hit-Boy, T-Minus, Black Key, Zukhan, Kane Beatz tarafından gerçekleştirilirken; idari yapımcılığını Eminem üstlendi.

Single'lar

Albümün ilk single'ı "Hammer Dance", 27 Şubat'ta ilk kez Hot 97 radyosunda çalındı. Altyapısı AraabMuzik'e ait olan parça, 13 Mart'ta iTunes Store'da satışa çıktı. Grup 25 Nisan'da "My Life"ı tanıttı. Cee Lo Green'ın konuk olduğu parçanın prodüksiyonu StreetRunner ve Sarom'a aitti. 15 Mayıs'ta internette yayınlandı. Üçüncü single "Throw It Away", 29 Haziran'da yine Hot 97 radyosunda tanıtıldı. Swizz Beatz'in gruba eşlik ettiği ve altyapısı Mr. Porter'a ait olan parça, 2 Temmuz'da internette satışa çıktı. "Goodbye", 9 Ağustos 2012 Shade 45 radyosunda grubun ve Eminem'in katıldıkları bir programda tanıtıldı. Dördüncü single olarak 14 Ağustos'ta satışa çıktı. Son olarak 21 Ağustos'ta Eminem'in de gruba eşlik ettiği "Throw That" iTunes'da yayınlandı. Son single dışındaki dört parçanın her birine video klip çekildi. Liste başarıları Welcome to: Our House, çıktığı hafta ülkesinde 52 bin sattı ve Billboard 200 listesine ikinci ve Top Rap Albums listesine birinci sıradan giriş yaptı. Böylece grubun en başarılı çalışması oldu. 23 Kasım 2012 itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri'nde 146 binlik satış adedine ulaştı. Parça listesi ;Notlar * (yardımcı prodüktör) ** (ek prodüksiyon) ; Kullanılan sample'lar * "Get Up" adlı parçada The Hours tarafından seslendirilen "Ali In the Jungle" adlı eserden bölümler kullanıldı. * "My Life" adlı parçada Corona tarafından seslendirilen "The Rhythm of the Night" adlı eserden bölümler kullanıldı. * "Flip a Bird" adlı parçada Imogen Heap tarafından seslendirilen "Little Bird" adlı eserden bölümler kullanıldı. * "Throw It Away" adlı parçada ESG tarafından seslendirilen "UFO" adlı eserden bölümler kullanıldı. * "Park It Sideways" adlı parçada Delorean tarafından seslendirilen "Real Love" adlı eserden bölümler kullanıldı. * "Walk of Shame" adlı parçada Band of Skulls tarafından seslendirilen "Light of the Morning" adlı eserden bölümler kullanıldı. * "Hammer Dance" adlı parçada Korn tarafından seslendirilen "Falling Away from Me" adlı eserden bölümler kullanıldı.

Yayınlanma tarihleri

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.