Slaughterhouse

Kısaca: Slaughterhouse, hip hop müzik grubudur. Crooked I, Joe Budden, Joell Ortiz ve Royce da 5'9"'dan oluşan grup; yetenekli MC'leri ile tanınmaktadır. ...devamı ☟

Slaughterhouse, hip hop müzik grubudur. Crooked I, Joe Budden, Joell Ortiz ve Royce da 5'9"'dan oluşan grup; yetenekli MC'leri ile tanınmaktadır. Geçmişi Crooked I, Joell Ortiz, Royce Da 5'9" ve Nino Bless; Joe Budden'ın Halfway House albümündeki "Slaughterhouse" adlı parçada yer aldılar. 2008 sonunda Nino Bless haricindeki ekip, bir grup kurmaya karar verdi ve grubun adını da birlikte söyledikleri şarkıdan aldılar. Grubun üyeleri geçmişte yaşanmış bir anlaşmazlığın aktörleriydiler. Bu sorunlardan "Move On (Slaughterhouse Remix)" adlı parçada söz ettiler. Şarkının video klibi Mart 2009'da yayınlandı.

İlk albüm

Grupla aynı adı taşıyan ilk albümlerini 11 Ağustos 2009'da E1 Music etiketiyle yayınladılar. Albüm, Haziran ayı başında altı günlük bir süreçte kaydedildi. Focus, The Alchemist, DJ Khalil, StreetRunner ve D12'den Mr. Porter albümün prodüktörleri arasında yer aldı. 18 Haziran'da albümün ilk promo single'ı "Woodstock Hood Hop", Joe Budden'ın Twitter'ı aracılığıyla yayınlandı. Albümün ilk resmi single'ı "The One" oldu. İkinci single "Microphone", 2009 sonunda piyasaya çıktı ve şarkı için çekilen video klibi Rik Cordero ynetti. Albüm, ilk haftasında 18.000 kopya sattı ve Billboard 200 listesine 25. sıradan giriş yaptı.

Shady Records ve EP

Grubun ikinci albümlerini 2010'da çıkarmayı planladığı duyuruldu. Crooked I albümün adının No Muzzle olacağını söyledi. 2009 sonunda Royce da 5'9", grup ile Shady Records görüşmeler yürütüldüğünü doğruladı ve ikinci albümlerinin büyük bir şirketten yayınlanması gerektiğini düşündüğünü ifade etti. Grup ve Shady Records arasında söylentiler artarken; Royce da 5'9" "Bar Exam 3" freestyle'ında Shady Records'dan söz etti ve grup "Beamer, Benz or Bentley (Shady Megamix)" adında bir parça yayınladı. 28 Nisan'da verdiği bir röportajda Royce da 5'9", Shady sözleşmesinin bir hafta içinde imzalanacağını ifade etti. Joe Budden haricindeki üyeler, Eminem'in Recovery albümünün delüks basımındaki "Session One" adlı parçada yer aldılar. Haziran 2010'da grubun Slaughterhouse EP adında bir EP çıkaracağı yönünde haberler çıktı. Bu arada grubun Shady Records sözleşmesinde sona geldikleri ve ikinci albümün kayıtlarına başladıkları doğrulandı. Royce, grup şirketle anlaşsa da anlaşmasa da Eminem'in projede büyük ölçüde etkili olacağını ifade etti. 12 Ocak 2011'de grubun Yelawolf ile birlikte resmen Shady Records'a katıldığı duyuruldu. Grup ve Yelawolf, Eminem ile birlikte XXL dergisinin Mart 2011 sayısının kapağında yer aldılar. Bu arada Slaughterhouse EP, 8 Şubat 2011'de E1 Music üzerinden yayınlandı. Kayıtta Frequency, Sean C & LV ve Mr. Porter beatleri yer aldı.

Welcome to: Our House

Grubun ikinci stüdyo albümü ve Shady Records'dan çıkan ilk projesi Our House 28 Ağustos 2012'de yayınlandı. Prodüksiyonunda Eminem'in büyük etkisi bulunan albümde Alex da Kid, Mr. Porter, No I.D., T-Minus ve Hit-Boy altyapıları kullanıldı. Albüm, çıktığı hafta 52 bin sattı ve Billboard 200 listesine ikinci sıradan giriş yaparak; grubun bugüne kadarki en başarılı projesi oldu. Diskografi ;Albümler *Slaughterhouse (2009), E1 *Our House (2012), Shady, Interscope ;EP *Slaughterhouse EP (2011), E1 ;Mixtape *On the House (2012)

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Slaughterhouse

1. anlamı mezbaha, salhane, mezbaha.
2. anlamı mezbaha. kesimevi.

Slaughterhouse

Slaughterhouse İngilizce anlamı ve tanımı

Slaughterhouse anlamları

  1. (noun) A house where beasts are butchered for the market.

Slaughterhouse tanım:

Kelime: slaugh·ter·house
Söyleniş: 'slo-t&r-"haus
İşlev: noun
: an establishment where animals are butchered

Slaughterhouse ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Abattoir, Butchery,

Slaughterhouse

İngilizce Slaughterhouse kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. matadero, degolladero, desolladero

Slaughterhouse

İngilizce Slaughterhouse kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. abattoir

Slaughterhouse

İngilizce Slaughterhouse kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Schlachthaus

Slaughterhouse

İngilizce Slaughterhouse kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. macello, mattatoio; (fig) luogo di carneficina

Slaughterhouse

İngilizce Slaughterhouse kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. matança, casa de matadouro

Slaughterhouse

i. mezbaha, kesimhane, toplu katliam, kıyım

Slaughterhouse

İngilizce Slaughterhouse kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. slachthuis; slachtbank

Slaughterhouse

n. establishment where animals are butchered for food

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.