A Film Johnnie (Film, 1914)

Kısaca: A Film Johnnie, başrolde Charles Chaplin, Mabel Normand ve Roscoe 'Fatty' Arbuckle' in yer aldığı, yönetmenliği George Nichols'a ait olan 1914, ABD yapımı sessiz ve kısa bir komedi filmidir. ...devamı ☟

A Film Johnnie, başrolde Charles Chaplin, Mabel Normand ve Roscoe 'Fatty' Arbuckle' in yer aldığı, yönetmenliği George Nichols'a ait olan 1914, ABD yapımı sessiz ve kısa bir komedi filmidir.

Bu film, Chaplin' in sinemaya ilk başladığı dönemlerde, Mack Sennett'ın sahibi olduğu Keystone Studios' da çalışırken çektiği ilk dönem filmlerindendir. Chaplin'in oradaki dördüncü filmidir. Bu dönemdeki pek çok slapstick filminde olduğu gibi bu filmde de olayların çoğu doğaçlamalar ile yaratılmış, konu için başı sonu belli bir senaryo yazma gereği duyulmamıştır.

Bu film Charlie at the Studio, Charlie the Actor, Film Johnny , Million Dollar Job ve Movie Nut gibi adlarla da gösterilmiştir.

Konu

Charlie, film afişlerinde gördüğü güzel kadınları yakından görebilmek amacıyla Keystone Stüdyoları' na girmeye çalışır fakat kapıdan kovulur. Bir şekilde içeriye girmeyi başardığında ise film çekildiğini fark etmeyip ortalığı karıştıracaktır. Daha sonra da gerçek bir yangını arka fon olarak kullanmaya çalışan film ekibinin işine engel olur. İtfaiyenin de olay yerine gelmesiyle kargaşa başlar.

Oyuncular

bgcolor="#CCCCCC"
Aktör / Aktris !! Karakter
Charles Chaplin >| Serseri (Şarlo / Tramp)
Mabel Normand >| Mabel
Roscoe 'Fatty' Arbuckle >| Kendisi
Minta Durfee >| Tiyatro Sahibi
| Aktrist
| Kendisi


Ayrıca bakınızDış bağlantılarNotlarKaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.