Airmet

Kısaca: AIRMET; meteoroloji birimleri tarafından genel havacılık faaliyetleri için hazırlanan ve meydan brifing ofislerine gönderilen, aynı zamanda tüm uçucuların hususî kullanımına sunulan, yazı formatındaPooley's, sf 286 hava durumu brifing hizmeti. AIRMET hizmeti şunları kapsar: ...devamı ☟

AIRMET; meteoroloji birimleri tarafından genel havacılık faaliyetleri için hazırlanan ve meydan brifing ofislerine gönderilen, aynı zamanda tüm uçucuların hususi kullanımına sunulan, yazı formatında hava durumu brifing hizmeti. AIRMET hizmeti şunları kapsar: * Alçak seviye saha tahminleri * Meydan hava tahminleri (TAF) ve meydan rutin hava raporları (METAR) Saha tahminleri AIRMET kavramı, TAF ve METAR'ları da kapsamasına rağmen genellikle sadece saha tahminlerini kastetmek için kullanılır. Her ülkenin hava sahası, meteorolojik bölgelere ayrılır. AIRMET saha tahminleri pek çok ülkede, her bir meteorolojik bölge için, günde 4 kez (6 saatte bir) yayımlanır.

Saha tahminleri

nde bulut seviyeleri -METAR ve TAF'tan farklı olarak- ortalama deniz seviyesinden yükseklik olarak verilir.

GAMET

GAMET

saha tahminleri, AIRMET saha tahminlerine destek sağlamak ve FL150 altındaki uçuşların meteorolojik bilgi ihtiyaçlarını karşılamak üzere yayınlanır. Erişim Hususi kullanıcılar AIRMET hizmetlerine brifing ofisleri, internet ve otomatik telefon servisi vasıtasıyla ulaşabilirler. Otomatik telefon servisi, AIRMET metinlerinin sürekli okunduğu bir ses kaydıdır. Normal telefon hatlarını kullanarak AIRMET hizmeti almak isteyen uçucular, bu numaraları AIP GEN 3-5'te bulabilirler. TAF ve METAR'lar faks vasıtasıyla da edinilebilir. * Pooley, Dorothy, ve Robert Seaman. The Air Pilot's Manual 2: Aviation Law & Meteorology. 10. baskı. Shoreham, West Sussex: Pooley's Air Pilot Publishing, 2011. Dış bağlantılar * AIRMET Skybrary.

Erişim

: 16 Eylül 2012. * AIRMET mesajları Hezarfen.

Erişim

: 16 Eylül 2012.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.