Atmosferin belli bir sıcaklıkta olması, belli bir soğuklukta olması ve atmosferdeki ani değişikliklere ``Hava Durumu`` denir.

HAVA DURUMU (türkçe) anlamı
1. Meteoroloji ile ilgili olayların bütünü
2. hava raporu.
HAVA DURUMU (türkçe) ingilizcesi
1. n. weather forecast
2. weather condition
3. weather
HAVA DURUMU (türkçe) fransızcası
1. situation du temps
HAVA DURUMU (türkçe) almancası
1. n. Wetterlage

Hava Durumu hakkında bilgiler

Atmosferin belli bir sıcaklıkta olması, belli bir soğuklukta olması ve atmosferdeki ani değişikliklere ``Hava Durumu`` denir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Hava Durumu Rekorları

hava durumu rekorları listesidir. Bu listeye göre çeşitli kategorilerde dünyada gözlenmiş ve ölçülmüş hava olaylarının en uç rakamları listelenmiştir.

Hatay Hava Durumu

iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır. En sıcak ay ortalaması 34-45 °C, en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir. Yıllık sıcaklık ortalaması 18 °C dir.

Hava Tahmini

Hava durumu, büyük hava kütlelerinin hareketine bağlıdır. Hava kütlelerinin özellikleri ise altlarında bulunan kara parçası ve deniz yüzeyi ile ilgilidir. Bazı hava kütleleri meydana geldikleri yerde günlerce, hatta haftalarca hareketsiz dururlar. Tropik çöllerde

Hava (atmosfer)

Hava, İnsanlar için hava , hayati öneme sahiptir.Hayvanlar bitkiler ve insanlar havasız yaşayamaz. Yerküreyi saran gaz kütleye atmosfer adı verilmektedir. Atmosferdeki hava tabakasının kalınlığı 150 km'dir.Atmosferin diğer adıda hava küredir.

Agen - La Garenne Hava Meydanı

Agen - La Garenne Hava Meydanı (IATA:AGF, ICAO:LFBA) (Fransızca:''Aérodrome d'Agen - La Garenne'') Fransa'nın Akitanya bölgesinin Lot-et-Garonne ilinin Le Passage komünündedir. Havalimanı Agen komününe hizmet etmektedir.

Hava (anlam Ayrımı)

Hava sözcüğü ile şunlardan biri kastedilmiş olabilir:

Hava Trafik Hizmeti

Hava trafik hizmeti (ATS), uçuş ve yer emniyetini artırmak ve uçuşların akıcı gerçekleşmesine yardımcı olmak için çeşitli havacılık birimleri tarafından, gerçek zamanlı olarak, havacılara sağlanan hizmet. ATS kısaltması İngilizce ''Air Traffic Service'' kavramının ...

Akıncı Hava Üssü

Akıncı Hava Üssü (eski adıyla Mürted Hava Üssü) Ankara'nın 35 km kuzey batısında, Kazan ilçesi yakınında yer alan, Türk Hava Kuvvetleri'nin bir hava üssüdür. 1. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı bünyesindeki bu hava üssünde 4. Ana Jet Üs Komutanlığı bulunmaktadır. ...