Amstel

Hollanda'da Amsterdam şehri içinden geçen nehir (Eski Hollandaca Aeme stelle). Amsterdam şehri bu nehir üzerinde yapılmış baraj civarına kurulmuştur. Bruggen over de Amstel Een aantal bekende Amsterdamse bruggen ligt over de Amstel. (Zie ook Bruggen van Amsterdam).

Amstel hakkında detaylı bilgi

Hollanda'da Amsterdam şehri içinden geçen nehir (Eski Hollandaca Aeme stelle). Amsterdam şehri bu nehir üzerinde yapılmış baraj civarına kurulmuştur.

Amstel üzerindeki köprülerAmstel nehri
Amsterdamdaki Amstel nehri, panoramik görüntüde Stopera ve Blauwbrug (solda) ve Hermitage Amsterdam müzesini barındıran Amstelhof (sağda)


Amstel ve Sanat

Birçok sanatçı Amstel nehrini resmetmiştir bunlardan birkaçı:Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Amstel maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Amstel Nehri

Hollanda'da Amsterdam şehri içinden geçen nehir (Eski Felemenkçe Aeme stelle).

Amsterdam

Amsterdam Hollanda'nın başkentidir ama hükümeti barındırmaz, yani idari başkent değildir. Şehri bölen kanallar sebebi ile şehire "Kuzeyin Venedik'i" tanımlaması oldukça uygundur. Dünyada görülebilecek en ilginç kentlerden biridir.

DaMarcus Beasley

Futbol biyografi

ABD Deniz Kuvvetleri Refakat Muhripleri Listesi

Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri'nde hizmet etmiş olan refakat muhripleri (DE: Destroyer escort) listesi:

Amsterdam'daki Kanallar

Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam, kanalları ile ünlüdür. 19. yüzyılın son çeyreğinde, bazı kanallar daha uzun, daha temiz ve daha sessiz yapıldı.

Laurent Dufaux

Laurent Dufaux

Alejandro Valverde

Büyük Turlar

We All Want Love

We All Want Love", Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın 2011 yılında yayınladığı altıncı stüdyo albümü ''Talk That Talk''tan bir şarkı. Sözleri Ester Dean, Ernest Wilson, Steve Wyreman ve Kevin Randolph tarafından yazılmış, prodüktörlüğü şarkının prodüktörü Ernest Wilson ...

2012 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması

2012 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması, 1 Aralık 2012 tarihinde Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da gerçekleştirilen 10. Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması'dır. Yarışmanın yayıncılığını Hollanda'nın ulusal televizyon kanalı Algemene Vereniging Radio Omroep (AVRO) ...

Bernard Hinault

Büyük Turlar

Andy Schleck

Büyük Turlar

Magere Brug

Magere Brug, Amsterdam şehir merkezinde yer alan ve Amstel Nehri üzerinde bulunan açılır kapanır özellikli bir köprüdür. Kerkstraat (Kilise Caddesi) ile Keizersgracht (İmparatorluk Kanalı) ve Prinsengracht (Prenses Kanalı) arasını birbirine bağlamaktadır.