--}}

Ann Lembeck

''Ann Lembeck Leary'' ABD'li yazar ve senarist. Ünlü komedyen Denis Leary'nin eşidir.

Ann Lembeck Leary ABD'li yazar ve senarist. Ünlü komedyen Denis Leary'nin eşidir. == Biyografi Küçüklük Ann Lembeck 1962 tarihinde Syracuse, New York'da dünyaya geldi, çocukluğundan mecburen Pennsylvania, Maryland, Michigan ve Wisconsinin birçok belgelerine gitmek zorunda kaldı. 14 yaşına geldiğinde Marblehead, Massachusettse yerleşdiler. Sürekli ailesi ile seyahet ettiğinden uzun süre bir yerde yaşamıyor ve fazla arkadaşı olmuyordu, bu sebepten genellikle hayvanlar ile ilgili olan kitaplar okumaya başladı.

Gençlik

A Jungle Book which was followed by Black Beauty, Lassie Come Home, Lad a Dog, My Friend Flicka, bütün Black Stallion kitapları ve bütün James Herriott kitablarını gençliğinde okuyan Lembeck, Vermonttaki Bennington Kolejine gitmeye başladı, ardından Emerson kolejine gitti. Ve burada komedi öğrenmek için gelmiş olan Denis Leary ile tanıştı. Kolejin ardından Leary Lembecke çıkma teklif etti ve bir süre sonra evlendiler.

Kariyer

Lembeck, iki kitap yazdı. Bunlardan biri oğlu Jackin doğumu ile yaşadığı olayları anlatan An Innocent, a Broad (Morrow) idi. 2004 yılında basılmış bu kitaptan sonra Out-takes from A Marriage isimli kitabı yazdı. Kitap 2008, 3 Haziran tarihinde basılacak. Kitapları dışında Ann Lembeck, eşi ile de çalışmışdır. Bunlardan ilki olan National Lampoon's Favorite Deadly Sins (1995)'di. Üç farklı komedi bölümünden oluşan Favorite Deadly Sins filminin Lust bölümünü Lembeck yazmışdır ki, bu bölümü kocası Denis Leary yönetip, başrolünü üstlenmişdir. 1996 yılında eleştirmenlerin pek beğenmemesine rağmen, Denis Learynin kariyerinde önemli bir yerde olan Çalınmış Kalpler (Two If by Sea) isimli filmin öyküsünü yazdı, senaryoyu yazan ise Denis Learydi. Denis Leary, filmin başrolünü Sandra Bullock ile üstlenmişdi. Denis Learynin fazla sürmeyen komedi dizisi The Job isimli dizinin de senaristleri arasında ikili yer almaktaydı. == Özel yaşam Denis Leary ile evlenen Lembeckin ilk çocukları 1990 yılında ilginç bir olayla doğdu. Oğullarının ismi Jack, kızlarının ismi ise Devindir. Devin 1992 yılında dünyaya gelmişdir. Denis Leary, Ann, Devin ve Jack birlikte Connecticutta bir çiftlikte 4 köpek, 4 at ve Sneakers isimli kedileri ile birlikte yaşamaktadırlar. Dış bağlantılar == * Resmi site *

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.