Ashley Michele Greene (d. 21 Şubat 1987) ABD'li film oyuncusu ve modeldir. Ashley Greene, en iyi olarak 2008'de gösterime giren ''Alacakaranlık'' filmindeki Alice Cullen rolü ile tanınmıştır.

Ashley Greene

Ashley Michele Greene (d. 21 Şubat 1987) ABD'li film oyuncusu ve modeldir. Ashley Greene, en iyi olarak 2008'de gösterime giren Alacakaranlık filmindeki Alice Cullen rolü ile tanınmıştır. == Kişisel yaşamı == Ashley Jacksonville'de sigortacılık sektöründe çalışan Michele ile deniz piyadesi olan Joe Greene'in kızları olarak doğdu. Jacksonville ve Middleburg'da büyüyen Ashley 10. sınıfta Wolfson Lisesi'ne geçmeden önce University Christian School'a gitti. 17 yaşında iken oyunculuk hayatına atılmak için Los Angeles'a taşındı. Ashley'nin Joe adında kendisinden büyük bir erkek kardeşi bulunmaktadır. Joe hala Jacksonville'de ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Ashley ayrıca, filmin baş rol oyuncularından, film çekilmeden önce de tanıdığı Kellan Lutz ve Jackson Rathbone ile yakın arkadaştır.

Kariyeri

Ashley model olmak istiyordu fakat bir model olmak için yeteri kadar uzun olmadığı ve podyumlarda yer almak yerine televizyon ve reklamlarda yer alması önerildi.

Yer aldığı yapımlar

Ödülleri

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar