Beat It

Beat It, pop sanatçısı Michael Jackson'ın 1982 çıkışlı Thriller adlı, dünyanın en çok satan albümünde yer alan ikinci şarkıdır. Epic Records tarafından yayınlanan şarkı, birçok ülkede 1 numaraya oturarak büyük başarılar sergilemiştir.

Beat It, pop sanatçısı Michael Jackson'ın 1982 çıkışlı Thriller adlı, dünyanın en çok satan albümünde yer alan ikinci şarkıdır. Epic Records tarafından yayınlanan şarkı, birçok ülkede 1 numaraya oturarak büyük başarılar sergilemiştir. Şarkı çıkar çıkmaz büyük bir etki uyandırmıştır. Şarkı, 2008 çıkışlı Thriller 25 adlı albüm için Black Eyed Peas üyesi Fergie tarafından tekrar düzenlenmiştir. Şarkı hakkında Şarkı, sayısız ödül kazanmıştır. Michael Jackson, 1983 Grammy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Rock Performansı" dalında Grammy Ödülü kazanmıştır. Şarkı ayrıca sene sonunda "Yılın Şarkısı" ödülüne yine kendi şarkısı Billie Jean ile beraber aday gösterilmiştir. Rolling Stone, şarkıyı Rolling Stone'un Tüm Zamanların En İyi 500 Şarkısı listesinde 337. numaraya seçmiştir. Şarkı, bir hard rock ve pop-rock sentezidir. Bununla beraber şarkıdaki gitar soloları şarkının ana zeminidir. Şarkıda ayrıca Eddie Van Hallen ile ortak çalışma bulunmaktadır. Şarkı, okuyucu oylamaları sonucunda, "Guitar World" adlı dergide, 100 şarkı arasında 67. en iyi gitar solosu seçilmiştir. Şarkı, sokakların gangster hayatıyla ilgilidir. Bu hayat, Michael Jackson'ın gerçek tarzından fazlasıyla sapmıştır. Michael Jackson, tüm gençliği boyunca özel öğretmenlerden ders alarak ve erken yaşta bir yıldız olarak tarihe geçmiştir. Tarih Şarkının çıkmadan önceki yıllarda, Jackson, zaten kendi hitlerine sahipti. Şarkıdan önce Off the Wall adlı albümden birçok başarılı şarkıya imza atmıştı. Thriller albümünden sonra Quincy Jones ve Michael Jackson, albümü hazırlarken yapımın keskin, süslü ve baskın bir albüm olması için çalıştılar. Daha sonra, albümde en az 1 adet rock şarkının bulunması gerektiğinin bilincine vardılar. Şarkının esin kaynağı ünlü başka bir rock şarkısı olan "My Sharona"'ydı. Şarkı için öncelikle Van Hallen grubunun lideri Eddie Van Hallen ile çalışıldı. Şarkı tüm bu girişimler sonucunda, yoğun bir çabanın ardından Thriller albümüne konuldu. Listeler Beat It 2008

Beat It 2008

, Thriller 25 albümü için tekrar yorumlanan bir Michael Jackson parçası. 1982 yılındaki orijinal kaydın üzerine Black Eyed Peas grubunun kurucusu will.i.am'ın remixi ve grubun üyesi Fergie'nin yorumu eklenerek düet haline getirilmiştir. Yeniden düzenlenen şarkı 2008 yılında Avusturya'da 65. İsveç'te 21. ve İsveç'te 26. sıraya kadar çıkmıştır. Ayrıca 2009 yılında İsveç listelerinde 8. sıraya çıkmıştır.

Kaynaklar

Vikipedi

Diğer anlamları

Beat It

İngilizce Beat It kelimelerinin İspanyolca karşılığı.
¡Lárguese (de aquí)!

Beat It

İngilizce Beat It kelimelerinin Fransızca karşılığı.
au diable!, fous le camp!, dégage!, décampe!, dehors!

Beat It

İngilizce Beat It kelimelerinin Almanca karşılığı.
verschwinde!

Beat It

İngilizce Beat It kelimelerinin İtalyanca karşılığı.
aria, togliti di mezzo

Beat It

İngilizce Beat It kelimelerinin Portekizce karşılığı.
cai fora!; sai pra lá!; some!

Beat It

defolmak, defolup gitmek

Beat It

İngilizce Beat It kelimelerinin Flemenkçe karşılığı.
smeer ´m! donder op! wegwezen!

Beat It

get out of here!; go away, leave

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Beat It
Beat It