Bir isletim sistemi...

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Android (Mobil İşletim Sistemi)

Android, Google, Open Handset Alliance ve özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilmiş olan, Linux tabanlı, mobil cihaz ve cep telefonları için geliştirilmekte olan, açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemidir. Desteklenen uygulama uzantısı ".apk"dir.

Amiga

Amiga iflas etmiş olan Commodore şirketi tarafından üretilmiş ve 80'lerin ortasından 90'ların ortasına kadar, özellikle ufak boyutlu modelleri olan A500 ve A1200 ile döneminin en popüler kişisel bilgisayar sistemleridir. Üretildiği döneme göre şaşırtıcı derecede güçlü ...

Arts

aRts (analog Realtime synthesizer), KDE/Linux altında analog sentezleyiciyidir.

Juk

JuK, KDE projesi kapsamında bir müzik çalar uygulamasıdır. JuK, Scott Wheeler tarafından 2000 yılında "QTagger" adıyla başlatıldı.

Konsole

<i><b>Konsole</b> aynı zamanda konsol kelimesinin Almanca karşılığıdır.</i>

Java Programlama Dili

Ön bilgiJava Sun Microsystems mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilmeye başlanmış gerçek nesneye yönelik, platformdan bağımsız, yüksek performanslı, çok işlevli, yüksek seviye, interpreted[adım adım işletilen] bir dildir (son ozellik, yani adım adım isletilen ...

Amarok (yazılım)

Amarok, Linux tabanlı işletim sistemleri için gelişmiş bir müzik çalar yazılımdır. KDE'nin sürüm takviminden ayrı bir takvim izler.

K3b

K3b, Linux sistemler için tasarlanmış, KDE projesi kapsamında gelişitirilen özgür ve ücretsiz bir CD/DVD yazma uygulaması. K3b kullanılarak; Veri CD'leri oluşturma, Ses CD'si hazırlama, kalıp dosyası yazdırma gibi temel CD/DVD yazdırma işlemlerinin yanı sıra Video CD/DVD'lerini ...

Komposé

Komposé, KDE için tam ekran görev yöneticidir. Sanal masaüstleri ve pencereleri tam ekran göstererek yönetimini kolaylaştırır.

YaKuake

Yakuake, KDE için uçbirim emülatörüdür. Tasarımı bilgisayar oyunlarının konsollarından esinlenerek yapılmıştır.

KChart

Calligra Sheets ya da eski adıyla KSpread, Calligra'nın parçası olan bir sunum programıdır.

KDevelop

KDevelop Linux ve diğer Unix benzeri işletim sistemleri için özgür bir tümleşik geliştirme ortamıdır (T.G.O). KDevelop bir derleyici içermez.

KFormula

Calligra (eski adıyla KOffice), çoklu platform destekli, Genel Kamu Lisansı ile dağıtılan özgür bir ofis ve grafik yazılım setidir. Calligra, LibreOffice, Apache OpenOffice gibi pek çok yazılımda kullanılan OpenDocument dosya biçimlerine tam destek vermektedir.

KOffice

Calligra (eski adıyla KOffice), çoklu platform destekli, Genel Kamu Lisansı ile dağıtılan özgür bir ofis ve grafik yazılım setidir. Calligra, LibreOffice, Apache OpenOffice gibi pek çok yazılımda kullanılan OpenDocument dosya biçimlerine tam destek vermektedir.