Bongo

Bir vurmal çalgı türü olan Bongo, Güney Amerika ve Afrika doğumlu olan bongo, Küba müziğinde 19. yüzyıldan sonra görüldü. 1940'larda yapılan metal türler daha sonra geliştirildi. Latin karakterli bir perküsyon olan bongo, 19 ve 21 cm. çaplarında ve alta doğru ...

BONGO (almanca) türkçe anlamı
1. bongo
BONGO (inglizce) türkçe anlamı
2. bongo
1. n. African antelopen. bongo
2. African antelopen. bongo
African antelope,
BONGO (türkçe) ingilizcesi
3. n. African antelopen. bongo
4. African antelopen. bongo
African antelope,
Bongo (almanca) ingilizcesi
n. African antelope,
Bongo (fransızca) ingilizcesi
5. (f) n. bongo
6. African antelope,
Bongo (ingilizce) fransızcası
1. n. bongo
2. espèce de bovidés des forêts de montagne d'Afrique équatoriale
3. au pelage roux et blanc
4. antilope africaine
Bongo (ingilizce) almancası
1. n. Bongo
2. afrikanische Antilope
Bongo (ingilizce) italyancası
1. s. bongo
2. piccolo tamburo africano
Bongo (ingilizce) ispanyolcası
1. s. bongó (tambor africano)
2. bongo
3. antílope africano
Bongo (ingilizce) portekizcesi
1. s. tipo de antílope africano
2. bongô
Bongo (ingilizce) flemenkcesi
1. zn. bongo
2. afrikaanse buffel

Bongo hakkında detaylı bilgi

Bir vurmal çalgı türü olan Bongo, Güney Amerika ve Afrika doğumlu olan bongo, Küba müziğinde 19. yüzyıldan sonra görüldü. 1940'larda yapılan metal türler daha sonra geliştirildi. Latin karakterli bir perküsyon olan bongo, 19 ve 21 cm. çaplarında ve alta doğru yaklaşık 25 cm. uzayan iki çemberin yüzeylerine gerilen deriden oluşmaktadır. Çemberler birbirlerine bağlıdır. Genellikle diz üstünde ya da dizlerin arasına yerleştirilerek çalınırsa da, metal bir ayağa sabitlenerek ya da farklı uygulamalarda kullanıldığı da görülmektedir. Yapımında ağaç kabuğu, hayvan derisi, plastik, fiberglass, röntgen filmi, metal ve sentetik malzemeler kullanılır. Morocco'da seramik'ten yapılanları bulunur. Flamenko ve İspanyol müziğine oldukça uygun bir enstrüman olan bongo, el ve parmaklarla çalınır. Bongo'nun pek çok türü bulunmaktadır.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Ali Bongo Ondimba

Ali Bongo Ondimba (doğum ismi Alain Bernard Bongo), (d. 9 Şubat 1959, Brazzaville), Ekim 2009 tarihinden bugüne Gabon Devlet Başkanı olan bir Gabonlu politikacı.

Bongo Bong And Je Ne T'Aime Plus

Bongo Bong" ve "Je Ne T'Aime Plus" iki pop şarkısı,orijinalleri Manu Chao tarafından yazılıp seslendirilmiştir.2006 senesinde şarkılar birbirleri içine karıştırılarak bir yeniden düzenleme yapılıp İngiliz şarkıcı Robbie Williams tarafından kaydedilmiştir.Yapımcılığını ...

Mazda Bongo

Mazda Bongo Japon otomobil markası Mazda tarafından 1966'dan beri üretilen kamyonet modelidir.

Antilop

Antilop, Bovidae familyası içerisindeki 100 kadar otçul hayvan türüne verilen addır.

Davul

Davul Alm. Grosse Trommel, Pauke (f), Fr. Grosse caisse (f), İng. Drum. Türklerin kullandıkları eski bir çalgı. Bugün kullanılanların çok çeşitleri vardır. Davulda kasnak denen tahta bir çember üzerine işlenmiş kuzu derisi gerilmiştir. Tahta çember, deri ile alt ve üst ...

Gabon

Gabon Afrika'nın batısında yaklaşık 1.5 milyon nüfuslu bir ülkedir. Batıda Gine Körfezi, kuzeyde Ekvator Ginesi ve Kamerun doğuda ise Kongo ile çevrilidir. 17 Ağustos 1960 tarihinde Fransa'dan bağımsızlığını kazandığından beri sadece iki yönetici tarafından yönetilmiştir.

Caravanserai

Caravanserai, Santana'nın dördüncü stüdyo albümüdür. 11 Ekim 1972 tarihinde yayınlandı. Bu albümden tekli çıkmamıştır. Ayrıca, ilk üç şarkı hariç, şarkıların hepsi enstrümentaldir. Bunlara karşın albüm sevilmiştir.

Exotica

Exotica, 1950'lerin başında ABD'de ortaya çıkan, 1950'li ve 1960'lı yıllar boyunca yine bu ülkede popüler olan tropikal-caz formunda ve ağırlıklı olarak enstrümantal bir müzik türüdür.

Nena

Asıl adı Gabriele Susanne Kerner (d.

Vurmalı çalgılar

Vurmalılar ailesi, tarihin en eski çalgılarının önemli bir bölümünü içerir.Bu çalgıların en ilkelleri bile çağdaş orkestraların vurmalıları arasında yer almaktadır. Bunlar,müziğin yalnızca ritm, renk ve dinamik

Bachata

Bachata (ya da okunuşuyla baçata) Dominik Cumhuriyeti’nin 4/4 ritimli, romantik bir müzik ve dans türüdür. Daha çok gitarın ön planda olduğu baçata müzikleri vurmalı çalgılar (bongo, maracas, guiro) ve bas gitar eşliğinde üç veya dört gitarla çalınır.

Adriano Celentano

Adriano Celentano (d. 6 Ocak 1938), İtalyan şarkıcı, güfteci, komedyen, aktör ve televizyon sunucusu.