Call Of Duty: United Offensive

Kısaca: ''Call of Duty: United Offensive'', Call of Duty'nin gördüğü büyük ilgi üzerine genişleme paketi olarak piyasaya sürülen birinci şahıs nişancı türü bir aksiyon oyunudur. United Offensive, 14 Eylül 2004 tarihinde Gray Matter Interactive tarafından geliştirilmiş ve Activision tarafından dağıtımı üstlenilmiştir. ...devamı ☟

Call of Duty: United Offensive
Call Of Duty: United Offensive

Call of Duty: United Offensive, Call of Duty'nin gördüğü büyük ilgi üzerine genişleme paketi olarak piyasaya sürülen birinci şahıs nişancı türü bir aksiyon oyunudur. United Offensive, 14 Eylül 2004 tarihinde Gray Matter Interactive tarafından geliştirilmiş ve Activision tarafından dağıtımı üstlenilmiştir. Call of Duty: United Offensive, II. Dünya Savaşı’nın ön cephelerine ikinci bir yolculuk olan başarılı Call of Duty’nin eklenti paketidir. Zorlayıcı ve tamamen yeni tek kişilik bölümleri, yeni silahlar, karakter becerileri ve diğer genişleme unsurlarıyla doludur. Call of Duty: United Offensive yeni haritalar ve oyun modlarıyla birlikte, Call of Duty’nin ödül sahibi sinematik yapısı içinde oyuncuların savaşın kaosunu, Avrupa’nın tarihi savaş alanlarında ekip arkadaşlarıyla birlikte savaşarak çok oyunculu (multiplayer) deneyimini daha yoğun bir şekilde yaşamalarını sağlamaktadır. Orijinal oyunun devamı niteliğindeki United Offensive'in konusu Kardeşler Takımı (Band of Brothers) filminden büyük ölçüde etkilenmiştir. Ayrıca "Sicilya Görevi" isimli bölümün The Guns of Navarone adlı filmden etkilendiği tartışılmaktadır. 13 Ekim 2006 tarihinden itibaren Call of Duty: United Offensive oynamak isteyen Steam kullanıcıların online oyun mağazasından satın alabilmelerine olanak sağlanmıştır.

Konusu

İlk başlarda Amerikan askeri olarak Pvt. Riyle adında bir eri oynuyoruz. Bastogne'de Bois Jagues'te Almanları püskürtüyoruz. Ardından Crossroad'da konvoyu durdurup basıyoruz. 2. bölüm Foy'da amaç Noville'ye ilerlemek. Bunun için Foy şehrini Almanlardan alıyoruz. ABD cephesinin son bölümü olan Noville'de köşkü Alman panzerlerinden ve askerlerinden savunuyoruz. Debriefing'den sonra bir uçakta kendimizi buluyoruz. Sgt. Doyle adında bir askeriz. Bu sefer bir İngiliz SAS komandosuyuz. Hollanda'ya bomba bırakmak için gönderilen uçakları savunuyoruz. Düşman uçaklarını yok ediyoruz. Sonunda uçağın kuyruğu kopuyor ve uçaktan düşüyoruz. Düştükten sonra bizi Major Ingram ve İngiliz Milletler Topluluğundan birkaç askerle birleşiyoruz Bir köprüyü imha ettikten sonra bölgeden kaçıyoruz. Sicilya'ya geldiğimizde çevremizde SAS komandolarını buluyoruz. Mj. Ingram ise bu bölüğün lideri. Sicilya kalesini ve deniz fenerini imha ettikten sonra şehre iniyoruz. Fakat inerken tüm komandolar ölüyör. Geriye bir Mj. Ingram'la siz kalıyorsunuz. Böylece kaçıyorsunuz. Tekrar bir Debriefing izledikten sonra Bir Rus askeri olan Yuri'yi canlandırıyoruz. Cherkesskaye'de siperlerde Almalara karşı savaşıyoruz. Ponyri'de Almanları temizliyoruz ve asıl önemli savaşa Kursk'a geliyoruz. Adımızı bilmediğimiz tek bölüm; çünkü tanktayız. Bir tankın içinde olduğumuz için tankı yönlendiriyoruz. Prakharovka'yı aldıktan sonra oyunun son bölümü Kharkov'a geliyoruz. Amaç Kharkov'u Alman işgalinden korumak. Savaşın sonunda bir tren geliyor. İçinden askerler iniyor ve oyunumuz sona eriyor.

Karakterler

* Pvt. Riyle: İlk üç bölümde oynadığımız er. * Cpt. Foley: Call of Duty 1'de de karşımıza çıkmış komutan. Bir tek Noville'de savaşır. İyi bir hafif makineli tüfek kullanıcısıdır. * Sgt. Moody: Cpt. Foley gibi Call of Duty 1'de de karşımıza çıkmış olan askerlerden biri. Kendisi savaşta komutan olmasına rağmen tüm bölgelerde savaşıyor. * Pvt. Anderson: Destek topçu ve er. Cpt. Foley'in baş asistanı. * Pvt. Whitney: Tüm bölümlerde savaşan bir erdir. * Sgt. Doyle: Kendisi hafif makineli tüfek kullanıcısı ve RAF'ta havacı çavuş olan bir karakterdir. * Major Ingram: SAS komandosudur. Sicilya'da baskınının lideri bir İngiliz.Ayrıca bu karakterde call of duty 1`in 1 bölümünde karşımıza çıkmaktadır. * Pvt. Yuri: Son bölümlerde oynadığımız karakter. Kendisi tüfekli erdir. * Sgt. Antonov: Oynadığımız bölümlerin bölük lideri. hafif makineli tüfek kullanıcısıdır. * Pvt. Kulikov: Tüfekli ve hafif makineli kullanan askerdir. Sgt. Antonov olmadığı zamanlar bölüğe başkanlık eder. * Pvt. Korolov: Kendisi iletişim uzmanı bir er. Kharkov bölümünde uçaklarla iletişim kurar. Tüfekli askerdir ve tek savaşmayı sever. * Pvt. Semasho: Kharkov bölümünde olmadığı için Prakharovka'da bir tankın içinde öldüğü düşünülmektedir. Kendisi iyi bir bombacıdır.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.