--}}

Call Of Duty

İkinci Dünya Savaşı'nı konu edinen oyunlar kervanına yepyeni bir oyun eklendi: Call of Duty. Bu oyun, gerek grafikleri, gerek olay tabanlı

İkinci Dünya Savaşı'nı konu edinen oyunlar kervanına yepyeni bir oyun eklendi: Call of Duty. Bu oyun, gerek grafikleri, gerek olay tabanlı oyun stili ile birçok oyunseveri kendisine bağladı ve eleştirmenlerden tam puan aldı. Oyunu geliştiren firma Infinity Ward, 2005 yılının üçüncü çeyreğinde Call of Duty 2 ile yeniden karşımıza çıktı.

 *1. Daha geniş mekanlar: Call of Duty 2'deki mekanlar ilk oyundaki mekanlardan %50 - %200 daha geniş olacak. Artık daha özgürüz.


 *2. Geliştirilmiş yapay zeka: Artık düşmanlarımız el bombalarından kaçabiliyor, siper alabiliyor, bizi ve takımımızı yan taraftan vurup gafil avlayabiliyor. Tabii bunlar sadece düşmanlarımız için geçerli değil, takım arkadaşlarımız da bu özelliklere sahip.


 *3. Savaş konuşmaları: Artık savaş alanında ne olup bittiğini takım arkadaşlarımızdan öğrenebileceğiz. Köşelerde saklanan düşmanlar olduğunu, düşman birliklerinin yaklaştığını ve daha bir çok gerekli bilgiyi takım arkadaşlarımızdan alacağız. Bu özellik için Infinity Ward oyuna tam 20.000 satırlık konuşma eklemiş.


 *4. Geliştirilmiş grafikler: DirectX 9'un bütün özelliklerini kullanan oyunda, parçacık efektleri için özel bir çaba harcanmış; mesela toz bulutları, top ateşiyle ortaya çıkan kör edici siyah dumanlar ve bunun gibi parçacık efektleri son derece etkileyici görünüyor.


 *5. Kasım 2007 de Call Of Duty 4: Modern Warfare Olarak Bomba Gibi Karşımıza Çıktı. Oyundaki Silahlar Ve Diğer Objeler Modern Tasarlanmış. Yani 1940 lı Yıllar Yerine 2040 Lı Yılları Andırıyor.


Bağlantılı


İlgili konuları ara


Görüşler

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  Call of duty bana savaşı çağrıştırıyor.CALL OF DUTY oyun içereği olsun askerlrin giyimi ve gerçekleştirdiği özel panzerler, görüntüsü herşey güzel...berkay

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  iiiiiiii bisorum var kimse cevaplayamadı ya bu call of duty oyununda şifre nasılyazılıyo ilkinddeoldu ikncisinde olmadı !!!!!!!!

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Call Of Duty
call of duty