Captain Marvel (Dc Comics)

Kısaca: Asıl ismi Billy Batson olan DC Comics karakteri. ...devamı ☟

Asıl ismi Billy Batson olan DC Comics karakteri.

Kimdir?Shazam dediğinde üzerine sihirli bir yıldırım düşer bu yıldırım büyücü Shazam tarafından Billy `e altı mitolojilik karakterin güçlerini vermesi için gönderilir. İlk olarak 1939 yılında Clarence Charles Beck ve Bill Parker tarafından yaratılmıştır. Captain Marvel The World`s Mightiest Mortal(Dünyadaki en güçlü ölümlü) ünvanının sahibidir. Marvel comics`de böyle bir karakteri olduğu için telif haklarından dolayı dergi kapaklarında Captain Marvel yerine Shazam yazılmaktadır.

Güçleri:Solomon`un bilgeliği:Captain marvel geleceği görebilir,Yeryüzündeki gelmiş geçmiş bütün dilleri bilir,insanları hipnotize edebilir.

Herkül`ün Kuvveti:Captain marvel inanılmaz boyutlarda süper insan gücüne sahiptir.Kolaylıkla çeliği bükebilir,duvarları delip geçebilir,çok ağır nesneleri kaldırabilir.

Atlas`ın dayanıklılığı:Captain marvel çok büyük fiziksel saldırılardan bile sağ olarak çıkabilir ayrıca yemeye,içmeye,uyumaya,nefes almaya da ihtiyaç duymaz.

Zeus`un gücü:Captain marvel shazam dediğinde düşen yıldırım Captain marvel`ın bütün güçlerini artırır,bu yıldırım silah olarakta kullanabilir.

Aşil`in cesareti

Merkür`ün hızı:Captain marvel super sonic hızda hareket edebilir ve uçabilir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.