Carlito'nun Yolu

Kısaca: Carlito's Way, 1993 yılında Brian De Palma'nın yönettiği, Al Pacino'nun başrolünü üstlendiği bir film. Filmde ayrıca Sean Penn gibi önemli oyuncular da var. ...devamı ☟

Carlito'nun Yolu
Carlito'nun Yolu

Carlito's Way, 1993 yılında Brian De Palma'nın yönettiği, Al Pacino'nun başrolünü üstlendiği bir film. Filmde ayrıca Sean Penn gibi önemli oyuncular da var.

Konusu

Carlito işlediği suçların cezasını çektikten sonra,avukat arkadaşının da yardımıyla hapishaneden çıkar.Artık kendine yeni bir yol çizmek istemektedir.Fakat kendisi uzak durmak istese de bela gelir ve kendisini bulur.Bu beladan edindiği küçük sermayeyi artırarak geleceğini kurmak istemektedir.Artık tek bir amacı vardır:Biraz para biriktirip araba işine girmek.Fakat,avukat arkadaşı Carlito'yu kirli bir işe bulaştırır.Carlito'nun bu işten sıyrılması oldukça zor olacaktır,hatta sıyrılamayacaktır.Mafya filmlerinin en önemlilerinden sayılan Carlito'nun Yolu,Brian De Palma'nın imzasını taşıyan muhteşem bir filmdir.Yönetmen ,Scarface gibi bu filmde de ,mafyanın iç işleyişini,kurallarını çok sarih bir biçimde ortaya koymaktadır.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.