Cuba

Cuba (İngilizce: Juba, Arapça: جوبا‎), Güney Sudan'ın başkenti.

Cuba

Cuba, Sudan'dan ayrılarak ayrı bir devlet olan Güney Sudan'ın başkenti.

Nüfus

2005 yılında nüfusu 163.442 idi. Hava fotoğraflarının analizi dayanarak, Cuba'da çalışan birkaç donörlerin en iyi tahmini yaklaşık 250.000 'dir. Bu 2006'da hesaplanmıştır. 5.Sudan Nüfus ve Konut Sayımı ancak Nisan ve Mayıs 2008'de gerçekleşen sonuçlarla dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir.

Tarihi

19. yüzyılda, bir ticaret merkeziydi. 1922 yılında az sayıda Yunan tüccarlar Beyaz Nil'in batı kıyısında alana kurulmuş olan Cuba'ya geldi. Cuba (Bari) yerli kabilesi ile mükemmel ilişkileri vardı. Rumlar, bugün Business District olarak bilinen yeri inşa etti. 1940 yılına kadar Binalar bugün Buffalo Commercial Bank, Nil Commercial Bank, Paradise Otel, Norveç Konsolosu Evi ve diğerleri, aslında Yunanlılar tarafından inşa edilen ve sadece kalıcı yapılar bulunuyordu.

Altyapı

Şehirde bir uluslararası havalimanı bulunmakta.Mavi nil üzerinde köprüler bulunmakta.

Kaynaklar

Vikipedi

Cuba

i. Küba

Cuba

Fransızca Cuba kelimesinin Türkçe karşılığı.
[le] Küba

Cuba

Fransızca Cuba kelimesinin İngilizce karşılığı.
(m) n. Cuba, island country in the Caribbean Sea (south of Florida)

Cuba

İtalyanca Cuba kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Cuba, island country in the Caribbean Sea (south of Florida)

Cuba

Portekizce Cuba kelimesinin İngilizce karşılığı.
npr. cuba

Cuba

İspanyolca Cuba kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Cuba, island country in the Caribbean Sea (south of Florida)

Cuba

Flemenkçe Cuba kelimesinin İngilizce karşılığı.
npr. cuba

Cuba

n. Republic of Cuba, country in the Caribbean on the island of Cuba (south of Florida); largest island in the West Indies; name of several cities and towns in the United States; village in the state of New York (USA); family name; (Roman Mythology) goddess of infants n. Cuba, island country in the Caribbean Sea (south of Florida) n. Republic of Cuba, Cuba, country in the Caribbean on the island of Cuba, island country in the Caribbean Sea (south of Florida)

Cuba

İngilizce Cuba kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. República de Cuba, país del Caribe en la Isla de Cuba (sur de Florida); isla mayor de las Indias Ocidentales; nombre de varias ciudades de EEUU; villa en el estado de Nueva York (EEUU); apellido; (Mitología Romana) diosa de los niños


İlgili konuları ara

Yanıtlar